Trendyol Süper Lig 30. hafta maçında Trabzonspor ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Fenerbahçe mücadeleyi 3-2 kazandı.

Maçın özellikle ilk yarısını, Fenerbahçe'nin olgun başlangıç planını, bütün gerginliğin gölgesinde parıldayan Fred ve Tadic liderliğini, ev sahibi ve tribününün bütün enerjisini kara delik gibi emen Fenerbahçe oyununu konuşmayı çok isterdim. Hatta ne kadar 2-0’dan sonra tribünler oyuna dahil olduktan sonra maçın oynanmaması gerektiğini düşünsem de Trabzonspor’un SUNİ geri dönüşünü, Fenerbahçe'nin dış etkenler nedeniyle konsantrasyonunu kaybetmesini ve bu 20 dakikada oyunu tutamayan antrenör ekibini eleştirmeyi herkesten çok konuşmak isterdim. Maç öncesinde kafamda kurduğum ve uygulamada gördüğüm;

Fenerbahçe'nin Trezeguet ve Visca kanat verimliliğine harika önlem alması,

Fred-İsmail ve Szymanski'ye karşı orta sahayı iki kişiyle tutmaya çalışan TS kurgusunundaki yanlışı,

Mendy-Denswil arasına sızma koşu yapan Fenerbahçe 8 numarasını,

Trabzonspor'un geçiş oyununu ne kadar uygulayabildiği, 

Öne geçen tarafın skoru artıracak avantaj sağlayabileceğini bekleyerek maçta notlarımı alarak burada paylaşmak isterdim. Ama bunları konuşmayacağım.

-Ben Fenerbahçe'nin cezasının neden bitmediğini konuşmak istiyorum.

-Ben 3 ay önce sahamızda galip gelirken ortada kucaklarda sallanan Trabzonsporlu oyuncular varken, Fenerbahçe'nin galip geldiği bir maçta orta sahada zıplamasının neden öldürülme tehlikesi ortaya çıkardığını konuşmak istiyorum.

-2012 süper finalde Kadıköy’de Galatasaray şampiyon olurken oyuncuları çeviren yüzlerce çevik kuvvetin, güvenlik personelinin onda birini Fenerbahçeli oyuncuların etrafında neden göremediğimi konuşmak istiyorum.

-Sadece aylar önce sahada yumruk yiyen bir hakemin, kendi yardımcı hakeminin kafasına meşale gelirken onu korumak için maçı neden bitirmediğini konuşmak istiyorum.

-Yabancı maddeler yüzünden çenesi yarılan sporcu yerde yatarken, Halil Umut Meler’in maçı hala devam ettirme iştahını, motivasyonunu konuşmak istiyorum.

-Ben; sporcuları bıçaklamak için sahaya giren teröristi etkisiz hale getiren Osayi'ye övgüler düzmemiz Kahraman gibi karşılamamız gerekirken, onun kaç maç ceza alması gerektiğini konuşan, fanatiklikten gözü kararmış RENGARENKLER KOALİSYONU konuşmak istiyorum.

Benim için Şampiyon!

2023-24 sezonu dün gece itibariyle benim nazarımda bitmiştir. Fenerbahçe'nin onurlu oyuncuları ve antrenörü böyle bir ırkçılığa maruz kaldığı bu ligde kendi taraftarının gönlünde lig özelinde misyonunu tamamlamıştır.

 “Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz.”