Mesele turu geçmekse, Rams’ta zor olmaz. İki takım arasındaki güç farkı epeyi bariz. Torreira’nın yokluğunun sıkıntı üreteceği belliydi; tartışmaya gerek yok. Okan hocanın ilk antrenmanın 8 gün sonrasında o aşırı nemli Kocaeli akşamında Hull maçına takımın en değerli oyuncusunu koyması bildiğin akıl tutulmasıydı; yapacak bir şey yok. 

Kalan sağlar bizimdi bizim olmasına da ilk yarıdaki oyun bildiğin sıradanlaşmış bir takım görüntüsü verdi. 27 Haziran’da toplanan geçen yılın şampiyonuna saha istediği kadar suni çim olsun, gerçek bir futbol oyunu gerekirdi; o da olmadı. 

İkinci yarıda ha düzelir ha düzelecek diye beklerken yenen golün hiçbir özrü yok. Başlangıç onbirinde yer alan öndeki 5 oyuncunun yaşı ve değeri çok şey anlatıyor. 

Yunus (00), Zaniolo (99), Kerem (98), B.A.Y (00) hatta Berkan, (98)... Hem deneyimin hem gençliğin hem çevikliğin hem oyun bilgisinin optimum olmasa da iyi bir karışım olması gereken bir yapı değil miydi sizce de? 

Okan Buruk’un 62’deki iki değişikliği oyunu ele almaya, 73’tekiler ise skoru elde etmeye yetti. 3 dakikada gelen iki gol sonrası biraz daha özgüven perçinlerken, defansta Nelsson’un sürgit dağınıklığı önce önemli bir pozisyon vermeye neden oldu; ardından da Dubois’in rakibini yakalayamaması pozisyonun golle neticelenmesini sağladı. 

Oyunu kazanamayan G.Saray, skoru da elde edemedi. Tur önemli değil gelir. Ancak Ludo-Lubi eşleşmesinden kim gelirse gelsin konu bu kadar rahat kapanmaz. 

Icardi ve Zaha muhtemelen o seride de tam randımanlı sahada olamayacak. 2. Zalgiris maçına yetişmesi (dualarla) beklenen Torreira’nın ne denli önemli bir isim olduğu bu akşam bir kez daha ortaya çıktı. O çünkü sadece bir kesici değil, arabalardaki tevzii makarası gibi bütün işletim sisteminin tek kontrolörü…

Mevzu tur ise (garanti olmamakla birlikte) cepte. Mevzu öteki tur/turlar ise… Daha yapacak çok iş var!