‘’Bitti bu iş’’ diyerek sahaya çıkan Galatasaray, ‘’Bitmedi bu iş’’ diyerek sahaya çıkan Fenerbahçe…

İsmail Kartal’ın sezon başından beri sürekli vurguladığı nokta: ‘’Benim oyuncularım çok karakterli’’

Maçın hikayesi elbette ev sahibi, şampi- olan Galatasaray cephesinden okunmalı. Okan Buruk, son haftalarda bulduğu formülünü bozmadan aynı şekilde sahaya sürdü. Fakat takımda Barış Alper Yılmaz’ın tek başına sergilediği çaba dışında kimse sahada yoktu, adeta herkes duman olmuş evlere dağılmış şampiyonluğu kutluyordu… Okan Buruk’ta aksiyon almakta gecikerek bu oyunculara eşlik eder nitelikteydi…

Maç sert başladı ve son düdüğe kadar öyle devam etti. Böyle bir senaryo da elbette Fenerbahçe’ye yaradı. Üstelik Djiku, 2 sarı ile erkenden oyundan atılmasına rağmen…

10 kişi kalan Fenerbahçe aslında o bölüme kadar maça gayet ortaktı, 10 kişi kaldıktan sonra da bu ortaklığı devam etti. Buna büyük ölçüde Galatasaray izin vermiş olsa da İsmail Kartal’ın dediği gibi karakterli oyuncuların payı da yadsınamaz.

Okan Buruk’u hep övdüğümüz ama zaman zaman eleştiri odağına aldığımız oyuna hamle yapma becerisi bu maçta da yetersiz kaldı. Sahadaki 11’den de karşılık gelmeyince maçın son bölümünde ‘’panik’’ değişikleri geldi. Bu sırada İsmail Kartal da ‘’ İsmail Hocanın B planı yok‘’ söylemini en azından bu maçta çürüttü. Skoru aldıktan sonra oyuncu değişiklikleri de yerinde olmakla birlikte takımın performansını yukarı çekti.

Özetle: Lamı Cimi Yok!

HÂKİM=HAKEM MİDİR?

Maça manuel olarak atanan Arda Kardeşler, düdüğünü öttürdüğü ve öttürmediği her an ile maçın adamı seçilmelidir (!)

TFF bilerek 2 sezondur son haftaya derbi koyuyor, böylece ligin nabzını yüksekte tutmak ve marka değerini artırmak istiyor. Buna karşı değiliz ama kulüplerin ve hatta hakemlerin buna yönelik strateji ürettiğinin farkında değil sanırım… Çünkü biz dün akşam ‘’derbi’’ izleyemedikte!

‘’Hakem’’ kelimesi ‘’Hâkim’’ kelimesinden gelmektedir. Arda Kardeşler de bu maçı izleyen tüm seyircilerden, kenarda maçı takip eden teknik ekiplerden ve hatta sahadaki oyuncuların tamamından maça daha çok hâkimdi(!)

Maça adeta ‘’nabza göre şerbet’’ vererek maçın en çok konuşulan ismi olmayı başardı.