En son söyleyeceğimi ilk söylüyorum. 2022-2023 sezonu şampiyonu Galatasaray'ı kutluyorum. Başkanından yönetimine, teknik ekibinden futbolcusuna ve taraftarına kadar hak edilmiş bir zafer...
Torreira, Mertens, Kerem, Rashica, Boey.... Hangi birini saysam...
Ama ben Icardi diyor ve susuyorum. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz... :)

Futbolcuların geldiği gece canlı yayındaydım. O gece Galatasaray adeta transfer çıkarması yapmıştı. Havalimanı trafiği bitmiyordu. Şöyle bakınca hangisi olmadı diye 1 Yusuf Demir 2 Mata diyebiliyoruz sadece. Kaldı ki Mata'nın saha dışı katkısının olduğunu düşünüyorum takım üzerinde...

Okan Hoca adına çok mutluyum. Teknik direktörlük kariyerine kısa zamanda çok güzel başarılar sığdırdı. Umuyorum ve tahmin de ediyorum ki devamı da gelecek... Futbolcu olarak Ankaragücü deplasmanında ilk şampiyonluğunu elde etti. Teknik adam olarak da yine aynı deplasmanda Galatasaray ile ilk şampiyonluğu... Neden Avrupa'da da aynısı olmasın? Eminim şimdi hedefinde bu vardır.

Galatasaray adına harika bir sezon, peki Fenerbahçe için?? Çok büyük yergi ifadeleri kullanamayacağım. Ama tek talihsizliği rakibinin harika bir sezon geçirmesi miydi?? Tabii ki hayır. Gelin Fenerbahçe'nin yanlışlarını inceleyelim:

Herkesçe (kısmen) kabul görebilecek bir hoca getirdin. Ama hoca ile sezonun tamamında bir bütün olamadın. Transferlerin daha isimler geçtiği an tartışılmaya başlandı. Geçen sezonlarda rakiplerine çelme takarak transfer yapan Fenerbahçe bu sezon herkesin Fransız kaldığı isimleri getirdi... Hiçbiri uçup kaçmadı. Uçan yine Ferdi oldu Arda oldu Valencia oldu...

Fenerbahçe'nin sezonlardır ihtiyacı olan şey iyi paraya oyuncu satmak değil şampiyon olmaktı. Ama sezon boyu dizini döveceğin savunmanın beynini Napoli'ye gönderdin... Yerine de doğru adamı alamadın... Özetle rakibin transfer şampiyonu olurken sen sınıfta kaldın... Alınan oyuncuların yarısı tutmazken mevcut oyuncuların performansı da düştü. Belirsiz 11'ler, anlam verilemeyen dizilişler... Fenerbahçe maç kazansa da kimseyi memnun etmeyen bir oyun çıktı ortaya..

Bunlarla beraber başlarda profesyonellikten ödün vermeyen Jesus açıklamaları ve verdiği röportajlarla hedef oldu... Kulüp tüm bunlar olurken çok politik kaldı. Oyuncular da taraftar da Jesus'tan uzaklaştı dolayısıyla. Yani Fenerbahçe'de rakibinde olanların tam tersi oldu. 

Küme düşen Ümraniyespor; yine son sıralarda olan Giresunspor ve İstanbulspor... Derbi mağlubiyetlerinden çok bu maçlardaki puan kayıpları konuşuldu... Eski Fenerbahçe de böyle maçları verir ama derbi dedin mi geçit vermezdi. Ama kabul edelim uzun zamandan beri o Fenerbahçe yok... En büyük yanlış da bu: Fenerbahçe'nin gelenekleri; kimyası bozuldu.

Takım 36. hafta için de üzerine düşeni yaptı. Ama işte yetmedi. Şimdi kalan tüm maçlarını Kupa finali de dahil kazanması lazım. Transfer çalışmaları başladı ama transfer aklı kim? Hoca devam edecek mi? Bilmiyoruz. Açıkçası Fenerbahçeliler bu sezon olmadı seneye olacak umudunu da taşımıyor.. Onlara bu ışığı yakması lazım yönetimin. Zira gelecek sezona şimdiden motive olmuş ve hırs yapmış bir Beşiktaş, kadrosunu bozmaya hiç niyeti olmayan 2 lig şampiyonluğu olan hocaya sahip bir Galatasaray var.