Fırat Günayer'in Beşiktaş gündemini kaleme aldığı yazısı:

RIZA ÇALIMBAY VE EMEK!

16 sezon Beşiktaş'ta oynamak, 494 lig maçına çıkmak, 6'sı şampiyonluk 20'ye yakın kupa kazanmak, altyapısından çıktığı Beşiktaş'tan başka bir takımda oynamamak onu Beşiktaş'ın efsanesi yapar.

Süper Lig'in en çok maça çıkan hocası olmak, toplamda 745 maç teknik direktör olarak görev yapmak, Sivasspor'la, Denizlispor'la, mütevazi kadrolarla Avrupa'da iş yapmak onu tecrübeli, iyi bir hoca yapar.

Çocuk yaşta, daha okula giderken çalışmak zorunda olması, hayatını futbola adaması, hiç pes etmeyip, hep bir mücadelenin içinde olması, elde ettiği herşeyi didinerek kazanması onu bir futbol emekçisi yapar.

Beşiktaş'la başarır ya da başaramaz, onu zaman gösterecek. Ancak böyle kaotik bir ortamda, mental olarak bu kadar düşmüş bir takımın başına, getirilebilecek en doğru ismi getirdi Beşiktaş. Umarım tüm istediklerini başarır Rıza Hoca.

BEŞİKTAŞ SEÇİMİ

Beşiktaş 2 adaylı bir seçime gidiyor. Hasan Arat da, Serdal Adalı da camianın kıymetli isimleri. İkisi de planlarını, projelerini, düşüncelerini yavaş yavaş açıklamaya başladılar. Bu kadar kaotik bir ortamda bu iki adayın elini taşın altına koyması önemli. Ancak daha da önemlisi, bu kadar gergin bir havada 2 adayın birbirine karşı gösterdikleri saygılı tutum. Tabi bunda ortak geçmişlerinin de payı çok büyük. İki başkan adayı da Adanalı. Neredeyse 45 yıllık bir tanışıklıkları var. Hasan Arat bizzat ''Serdal Bey'le ilgili olumsuz bir söz söylemem'' açıklamasını yapmış durumda. Adalı da ilk basın toplantısında 'Arat'la 45 yıllık dostluğuna değindi. Beşiktaş bir süredir mutsuz, bir süredir gergin. Böyle bir ortamda seçim sürecinin sağduyulu ilerlemesi çok kıymetli. Umarım böyle devam eder.

BURAK  YILMAZ

A'dan Z'ye korkunç bir iletişim faciası.
Başından sonuna yanlışlarla dolu bir ayrılık süreci.
Ölümüne Beşiktaşlıyım deyip, ayrıldıktan sonra hayatından Beşiktaş'ı silmesi, Şenol Güneş eleştirileri, Aboubakar mevzusu kendisi açısından tarihi hatalar.
Çok sevdiğim bir sözdür,  ''adamın hası ayrılıkta belli olur'' sözü. Burak Yılmaz bundan sonra belki çok başarılı bir hoca olacak, bilemiyoruz, yaşayıp göreceğiz ama bu ayrılış biçimi kariyeri boyunca hatırlanacak.
Belki hemen anlaşılmaz ama Beşiktaş'ı kaybetmek acıdır.