Beşiktaş'ın yeni başkanı belli oldu. Serdal Adalı ile girdiği başkanlık yarışında büyük fark atarak kazanan taraf olan Hasan Arat, insanlar tarafından merak ediliyor. Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat kimdir? Hasan Arat kaç yaşında, mesleği ne? Hasan Arat'ın serveti ne kadar? Hasan Arat zengin mi?

Milot Rashica: İlk yarı oynanan oyundan memnun değiliz Milot Rashica: İlk yarı oynanan oyundan memnun değiliz

HASAN ARAT KİMDİR?

Hasan Arat 27 Eylül 1959 yılında dünyaya geldi. Spor dünyasında yaptıkları ile ön plana çıkan Arat, İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapma teklifinin liderliğini yaptı.  2020 adaylıkları sonrasında Avrupa Olimpiyat İcra Komitesi üyeliğine seçilen Hasan Arat,  Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı. 2021 senesinde yapılan seçimde 50 ülkenin 41 temsilcisinden oy aldı ve yönetim kurulu üyeliğine tekrar seçildi. Aynı zamanda Arat basketbolculuk kariyeri sonrasında iş hayatına girdi.

HASAN ARAT MESLEĞİ NE?

Spor yönetici ve iş insanı olan Eski profesyonel basketbolcu Hasan Arat, 2012 senesinden bu yana TMOK'ta çeşitli görevler yapmıştır. 2012-2016 yılları arasında TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2016-2020 yılları arasında TMOK Başkan Vekilliği ve 2020 yılından itibaren TMOK Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

HASAN ARAT EVLİ Mİ?

Hasan Arat, Simin Arat ile evli ve 2 çocuk babasıdır. Zeynep Arat ve Ali Arat isimlerinde çocukları vardır.

HASAN ARAT'IN SERVETİ NE KADAR? HASAN ARAT ZENGİN Mİ?

Hasan Arat'ın serveti ile alakalı henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.  Novo invest şirketinin ortağı olan Hasan Arat gayrimenkul yatırım ve geliştirme işi yapıyor.  Beymen’in de en büyük parekende grubu Dome Group’un kurucusu ve yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Hasan Arat’ın net serveti bilinmemektedir. Ancak parası var mı sorularına Beşiktaş’ın başkanının paraya ihtiyacı yok cevabı vermiştir.

Editör: Arda Erden