Futbol Haberleri: Ziraat Türkiye Kupası final maçının oynanacağı tarih ve yer belirlendi. TFF Başkanı Mehmet Büyükeşi, Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki Türkiye Kupası Finali’nin oynanacağı stadı açıkladı. İşte detaylar…

Ziraat Türkiye Kupası’nda final heyecanı yaşanacak. Beşiktaş ile Trabzonspor’un mücadele edeceği final maçının hangi statta oynanacağı merak konusu olmuştu. 


TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından Ziraat Türkiye Kupası final maçının Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak açıklandı. Beşiktaş yönetimi ve Trabzonspor yönetimi tarafından Atatürk Olimpiyat Stadı kararının onaylandığı duyuruldu. 23 Mayıs’taki final maçında Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu taraftarlara eşit sayıda bilet satışı gerçekleştirilecek. 

BÜYÜKEKŞİ: "BU MAÇIN YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLMASINI İSTİYORUZ"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, "Çok güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantı neticesinde Beşiktaş ve Trabzonspor'un başkanları ortak kararla İstanbul'da finali Olimpiyat Stadyumu'nda oynanmasına karar verdik. Bu maçın yeni bir başlangıç olmasını istiyoruz. Futbolun, dostluk ve kardeşlik olduğunu, fair-play çerçevesinde gerçekleşmesi gerektiği konusunda iki kulübümüz mutabık." ifadelerini kullandı.

HASAN ARAT'IN AÇIKLAMALARI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat toplantı sonrası şu ifadeleri kullandı:

"Dost kulübümüz Trabzonspor ile birlikte çok güzel bir toplantı yaptık. Tribünlerin bölünmesi söz konusuysa bir kura çekimi yapılacak yarınki güvenlik toplantısında. Başkana VAR hakemi konusunda bir talepte bulunduk. Verilen karar doğru bir karardır. TFF de stat konusunda ılımlı yaklaştı."

ERTUĞRUL DOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ise şöyle konuştu:

Montella, kadro tercihini ve hedeflerini anlattı Montella, kadro tercihini ve hedeflerini anlattı

"Çok önemli kararlar alındı. Türk futbolu için bu final çok önemli bir şans. Birliktelik açısından çok önemli. Çok centilmence bir maç geçecektir. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Türk bayraklarımızla beraber hepimiz hem tüm dünyaya hem de Türkiye'ye çok farklı mesaj verilecektir."

Editör: Kübra Hasçalık