Spor haberleri: Tamamı alt yapıdan yetiştirlen oyunculardan oluşturulan Kutlubey Eğitim Kurumları Amasya Gençlik ve Spor Kulübü Hokey Takımı, Osmaniye’de Açık Alan Süper Ligi'ne çıkmak için Erzurum ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmayı 7-1 kazanan Amasya Gençlik ve Spor Kulübü, Açık Alan Hokey Süper Ligi'ne çıktı.

Bilek Güreşi Şampiyonası'nda büyük başarı Bilek Güreşi Şampiyonası'nda büyük başarı

Kaya: "Çok mutluyuz"

Amasya ekibinin kaptanı Gökhan Kaya, “Erzurum ile bir final maçı oynadık. Kazandık ve Süper Lig'de mücadele edeceğiz. Çok mutluyuz” dedi.

Finali değerlendiren kaleci Alperen Dilek, “Gerçekten çok inanıyorduk, Artık final maçımızdı ve mutlaka yenmemiz gerekiyordu. Bunu da başardığımız için çok mutluyuz. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bundan sonra Süper Lig'de mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kınık: "Çocuklarımızın hepsi altyapıdan yetişti"

Takımı tebrik eden Amasya Hokey İl Temsilcisi Seyit Ahmet Kanık ise “Çocuklar gerçekten çok başarılılardı zaten. Bu galibiyeti de bekliyorduk. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Erzurum’u yenerek Açık Alan Süper Ligi'ne yükseldiler. Bundan sonra şehrimizi Süper Lig'de temsil edecekler. Çocuklarımızın hepsi altyapıdan yetişti. Hepsi Amasya’nın çocukları. Hepsini tekrar tebrik ediyorum ama şimdi destek zamanı. Bir futbolcuya verilen paranın yarısı kadar bu çocuklara destek olunursa, eminim bu çocuklar ilimizi ve ülkemizi Avrupa'da başarıyla temsil eder.” diye konuştu. 

Editör: Alihan Çelik