Euro 2024 İspanya-İngiltere ne zaman, saat kaçta hangi kanalda? Euro 2024 İspanya-İngiltere ne zaman, saat kaçta hangi kanalda?

FUTBOL HABERLERİ: Saat 19.00’da başlayacak olan Hollanda-Romanya Euro 2024 maçını Mustafa Müjdat Muratoğlu anlatacak.

Mustafa Müjdat Muratoğlu kimdir?

29 Kasım 1981 doğumluyum. Ailem Çamlıhemşin’den önce Erzurum; sonra Ankara’ya göç etmiş. Ben doğma büyüme Ankara’lıyım. 1994 Dünya kupasını izlemeye başladığımdan bu yana spor spikeri olmak istiyorum. Murat Kosova ve Okay Karacan’ın NTV’de 90’ların sonlarına doğru anlattığı Premier Lig maçları bana büyük ilham verdi.

Murat Murathanoğlu ile özellikle 90’lar Koraç Kupası ve Euroleague maçlarını da büyük bir keyifle dinledim. Aynı zamanda sıkı bir Martina Hingis hayranıydım. Bütün bunlar spiker olma iştahımı destekleyen branşlar oldu.  1998’de üniversite sınavına girerken TRT’nin açtığı spikerlik sınavında “her hangi bir 4 yıllık üniversite mezunu olmak” ibaresi yüzünden ilk senemden Bilgi ve Belge yönetimini yazıp, 2002 Dünya kupasına yetişmeyi bile hedeflemiştim.

Fakat Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi'nden mezun olmak tahminimden uzun sürdü. 2003 gibi Başkent İletişim'e gittim. Orada Mehpare Çelik ve Rüştü Asyalı gibi isimlerden diksiyon dersi aldım. Sonrasında 2005’te okuldan mezun olur olmaz Okay Karacan’ı ankesörlü telefondan arayıp randevu talep ettim.

O da sektörün barındırdığı riskleri bana nazikçe anlattı ve sağolsun Eurosport’a yönlendirdi. 2005 Haziran’da binicilik, plaj voleybolu vs. gibi yayınlarla başlayan maceram, Fox Sports, Doğan TV, Lig TV, Tivibuspor ve TV8,5'a kadar ilerledi.

Editör: Kutay Bilgin