Euro 2024’e damga vuran kadro açıklandı! 3 Türk ilk 11'de Euro 2024’e damga vuran kadro açıklandı! 3 Türk ilk 11'de

FUTBOL HABERLERİ: Ronaldo karşılaşma ve kaçırdığı penaltıyla ilgili, "Başlangıçtaki üzüntü, sondaki sevinçtir. İşte futbol budur. Anlar, açıklanamaz anlar. Takımı öne geçirecek penaltı atışını başaramadım. Jan Oblak iyi bir kurtarış yaptı. Penaltıyı görmem lazım, iyi mi kötü mü vurdum bilmiyorum ama tüm yıl boyunca bir kez bile kaçırmadım ve en çok ihtiyacım olduğu anda Oblak kurtardı.'' dedi.

Hak ettiklerini dile getiren yıldız isim, ''Bence Portekiz hak etti çünkü oyunu daha fazla kontrol ettik. Slovenya maçın neredeyse tamamını savunma yaparak geçirdi. Bu çok zor ve tüm takımı, özellikle de çok iyi üç kurtarış yapan kalecimizi tebrik etmek gerekiyor." yorumunda bulundu.

Sorumluluktan korkmam

Kaçırdığı penaltı hakkında konuşan Ronaldo, "Gördüğünüz gibi penaltıyı kaçırdım ama ilk penaltıyı atan ben olmak istedim, gerektiği zaman sorumluluğu üstlenmelisiniz. Korkamazsınız, ben hiçbir zaman olaylarla doğrudan yüzleşmekten korkmadım. Bazen doğru yapıyorum, bazen doğru yapamıyorum ama vazgeçmek benden asla duyamayacağınız bir şey." dedi.

Son olarak EURO 2024 hakkında konuşan dünya yıldızı, "Şüphesiz ki EURO 2024 benim için son Avrupa Şampiyonası olacak." ifadelerini kullandı.

Elbette Ronaldo’nun önünde hala oynamak isteyeceği bir Dünya Kupası bulunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Editör: Kutay Bilgin