Dursun Özbek’ten İlkay Gündoğan’a davet… Dursun Özbek’ten İlkay Gündoğan’a davet…

Galatasaray Haberleri: Süper Lig’de üst üste ikinci şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanan Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Yeni sezon transfer çalışmalarına başlayan sarı kırmızılı ekipte öncelik belirlendi. Okan Buruk transfer dönemiyle ilgili ilk açıklamasını yaptı. İşte detaylar…


Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk yeni sezonun transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Sezonu şampiyon apoleti ile tamamlamaya hazırlanan Okan Buruk’un transferdeki ilk önceliği kadroyu korumak olacak. Galatasaray’da yeniden Avrupa’da başarılı olma hedefi belirlendi. Oyuncu kadrosunda çok sayıda yıldız bulunan sarı kırmızılı ekip, genç ve yetenekli isimleri kadrosuna dahil etmeyi planlıyor. 


Okan Buruk, Sivasspor ile oynanan maçın ardından transfer konusunda şunları söylemişti:


"Burada kalıp 1 sene daha oynayıp, yurt dışına gitmek isteyen olabilir, Türk oyunculardan bahsediyorum. Benim isteğim ve düşüncem bu kadro yapımızı korumak ve üzerine takviye yapmak. Geçen sene çok oyuncu değiştirdik. Kiralıktan da dönecek çok fazla oyuncumuz var. Bu sene daha doğru adımlarla birlikte kadromuzu korumamız gerekiyor. Önümüzdeki sene için bütün planı yapıyoruz. Lig devam ediyor. 3 maç kaldı. Şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için maçlara daha çok odaklanıyoruz"
 

Editör: Kübra Hasçalık