Futbol Haberleri: TFF 1. Lig’de küme düşen Altay zor günler geçiriyor. 665 milyon TL borcu olan İzmir temsilcisinin yeniden yükselişe geçebilmesi için ilk adım atıldı. Mustafa Denizli, Altay’ın şirketleşme sürecinde yeni yatırımcı arayışına başladı. İşte detaylar…

Altay'da camianın önde gelen isimleri kulübün şirketleşme yoluna girmesi için harekete geçti. NTV Spor’un haberine göre Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde 9 Mayıs'ta yer alan ilanda camia tarafından kurulan şirketin ticaret ünvanı Büyük Altay 1914 Futbol ve Spor Yatırımları Anonim Şirketi olarak bildirildi. Anonim şirketin kurucuları camianın önde gelen isimlerinden Kenan Duymazoğlu ve Cemil Kaya oldu. Temsili olarak şirketin başına geçen Duymazoğlu başkan, Kaya ise başkanvekili olarak belirlendi.

İstanbul'da yatırımcı arayışına geçti

Siyah-beyazlılarda 22-29 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü genel kurulda futbol şubesinin bu şirkete devredilmesi üyelerin oylarına sunulacak. Altay'da bin 291 olan üye sayısı, kongrede 4'te 3 çoğunluk sağlanma zorunluluğu bulunduğu için 720'lere düşürüldü. Camianın sembol isimlerinden Mustafa Denizli'nin de İstanbul'da Altay'a yatırımcı arayışında olduğu belirtildi. Kongrede üyelerin onayı alınması halinde futbol şubeyi devralacak şirketin temsilcileri, bulunacak yatırımcıya haklarını devredecek.

Gençlerbirliği'nden Altay'a farklı tarife Gençlerbirliği'nden Altay'a farklı tarife

Bu arada şirketleşme ile ilgili 16 Mayıs Perşembe günü basın toplantısı yapılması planlanıyor.

Editör: Kübra Hasçalık