NBA HABERLERİ: Dallas Mavericks ve Klay Thompson'ın, Golden State Warriors ile üç yıllığı 50 milyon dolarlık bir imza-ve-takas anlaşmasına vardığı bildirildi.

ESPN'den Adrian Wojnarowski, takasın bir parçası olarak Charlotte Hornets'ın gelecekteki iki adet ikinci tur draft hakkı karşılığında Mavericks'ten Josh Green'i alacağını belirtti.

Warriors'ın, Mavericks'ten iki adet ikinci tur draft hakkı ve 16 milyon doların biraz altında bir takaslı oyuncu istisnası alacağı kaydedildi. Bu seçimlerin, Mavericks'in 2031'deki ikinci tur seçimi ve 2025'teki Philadelphia 76ers ile Denver Nuggets arasındaki en alt sıradaki ikinci tur seçimi olacağı söylendi.

Alperen Şengün'den olay yaratacak Fenerbahçe açıklaması: Hayatımın hatası olurdu Alperen Şengün'den olay yaratacak Fenerbahçe açıklaması: Hayatımın hatası olurdu

2011'de kendisini draft eden Warriors ile birlikte dört şampiyonluk kazanmış olan Thompson, geçtiğimiz sezon 77 maçta 17.9 sayı, 3.3 ribaund ve 2.3 asist ortalamaları yakalamıştı.

Thompson'ın adı ayrıca Los Angeles Lakers'la da yoğun bir şekilde geçiyordu. 34 yaşındaki oyuncunun başka takımlardan daha fazla para için dört yıllık teklifleri olsa da, daha az para alarak Dallas'la şampiyonluk kazanma fırsatı ve eyalet gelir vergileri gibi faktörlerin kendisi için ağır bastığı bildirildi.

Editör: Kutay Bilgin