Futbol HaberleriAcun Ilıcalı'nın sahibi ve başkanı olduğu Hull City, menajer Liam Rosenior ile yollarını ayırdı.

Kulübün başkanı olan Acun Ilıcalı, ayrılık sonrası, "Bu harika kulübün başkanı olarak vermek zorunda kaldığım en zor karar bu oldu. Koşullar ne kadar zor olursa olsun, kişisel duygularımı bu durumdan uzak tutmalı ve kulübün uzun vadeli vizyonunun düşüncelerimin merkezinde yer almasını sağlamalıyım. Liam'ın gelişinden bu yana açık bir çalışma ilişkisine sahip olduk ve görev süresi boyunca şüphesiz ilerleme kaydedildi. Kendisi her zaman bu ailenin bir parçası olacak ve tüm çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Ancak, geleceğe yönelik vizyonlarımızın örtüşmediği ortaya çıktı ve artık bir değişiklik yapma zamanının geldiğini hissettim. Felsefemiz açık, bu kulübü ileriye götürmeye devam edeceğiz ve bunu yaparken taraftarımıza karşı açık ve şeffaf olmaya devam edeceğim." dedi.

Acun Ilıcalı itiraf etti: O Fenerbahçe oyuncusunu istiyor Acun Ilıcalı itiraf etti: O Fenerbahçe oyuncusunu istiyor

Acun Ilıcalı ayrıca, "Bu kulübün neleri başarabileceğini biliyorum ve bunun peşinden gitmekten vazgeçmeyeceğiz. Son iki yılda kadromuzu geliştirmek için çok çalıştık. Şu anda elimizde çok yetenekli oyuncular var ve bu kulübe, taraftarlarımıza hak ettikleri başarıyı kazandırmak için yatırım yapmaya ve oyuncu kadromuzu geliştirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

1.40 PUAN ORTALAMASI YAKALADI

Futbolculuk kariyerinde 5 sezon Hull City forması giyen Rosenior, Hull'dan önce Derby County'de Wayne Rooney'nin asistanlığını yapmış, ardından 12 maç için geçici teknik direktörlük yapmıştı. Kasım 2022'de görevi Shota Arveladze'den devralan Rosenior, Hull City'de çıktığı 78 maçta 27 galibiyet, 28 beraberlik ve 23 mağlubiyet aldı.

Editör: Kübra Hasçalık