Galatasaray Haberleri: Galatasaray Spor Kulübü üyeleri olağan seçimli genel kurul için sandık başındaki yerini oldu. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen seçim için oy verme işlemi başladı. Saat 15:00’a kadar oy verme işlemi devam edecek, ardından oy sayımına geçilecek. Heyecan dolu seçim için 20 sandık kuruldu. İşte detaylar…

Galatasaray'da üyeler olağan seçimli genel kurul için bugün sandık başına gitti. Üyelerin oy verme işlemi Galatasaray Lisesi'nde başladı. Galatasaray'ın olağanüstü genel kurulunda, mevcut başkan Dursun Özbek ile anayasa profesörü ve siyasetçi Süheyl Batum yarışıyor
Sarı-kırmızılı kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başladı.

Galatasaray'dan imalı paylaşım: "iyi insanlar yine kazanacak!" Galatasaray'dan imalı paylaşım: "iyi insanlar yine kazanacak!"

YETERLİ ÇOĞUNLUK SAĞLANDI

Yeterli çoğunluğun aranmayacağı genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçildi. NTV Spor'un haberine göre genel kurulda, oy kullanma hakkına sahip yaklaşık 10 bin üye sandık başına gidecek. Kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi'nde 20 sandık kuruldu ve saat 15.00'te oy kullanma işlemi sona erecek.

Sarı-kırmızılı kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde yapılıyor. Genel kurulda, kongre divan başkanlığına iki adayın ortak teklifi ve oy birliğiyle Hikmet Koyuncuoğlu seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, sandık kurullarının oluşturulmasına geçildi.


DURSUN ÖZBEK: "GALATASARAY'A HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek oy verme işlemi başlamadan önce kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. Özbek konuşmasında, "Galatasaray için hayırlı olmasını ve Galatasaray'a yakışan bir seçim olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

 2 ADAY BAŞKANLIK İÇİN YARIŞIYOR

Galatasaray'ın olağanüstü genel kurulunda, mevcut başkan Dursun Özbek ile anayasa profesörü ve siyasetçi Süheyl Batum yarışıyor. Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Süheyl Batum için de sarı renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.
 

Editör: Kübra Hasçalık