Fenerbahçe Haberleri: Süper Lig’de şampiyonluk hasretine son vermek isteyen Fenerbahçe’de önemli gelişmeler yaşanıyor. Sarı lacivertli yönetim sezon sonu İsmail Kartal ile yollarını ayırmaya karar verdi. Başkan Ali Koç’un teknik direktör arayışındaki ilk hedefi Mourinho oldu. İşte detaylar… 


Fenerbahçe’de sportif direktör Mario Branco’nun liderliğinde yeni sezon transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Süper Lig’deki şampiyonluk yarışında geride kalan sarı lacivertli ekipte tüm planlamalar yeni sezon için yapılıyor. Sporx’in haberine göre Portekizli sportif direktör, Koç’un aday olmaması ya da aday olup seçilmemesi halinde çalışmalarını yeni yönetime sunacak. Branco, artık sadece transfer için girişimlerde bulunmuyor.


Şampiyonluk şansının mucizelere kalmasının ardından teknik adam defteri de açıldı. Futbola dönmek için sabırsız Gündemdeki isim taraftarı fazlasıyla heyecanlandıracak bir hoca: Jose Mourinho... Branco’nun vatandaşıyla ilk teması kurup, Fenerbahçe’nin ilgisini kendisine ilettiği iddia edildi. Dünyaca ünlü teknik adam, son olarak 2021’in temmuz ayında göreve başladığı Roma’dan 16 Ocak’ta ayrılmıştı. 61 yaşındaki çalıştırıcı, Konferans Ligi’nde şampiyon olarak İtalyan ekibine tarihindeki ilk Avrupa Kupası’nı kazandırmıştı.

Ali Koç'un teknik direktör adayları ortaya çıktı! Ali Koç'un teknik direktör adayları ortaya çıktı!

"SENİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ"
Fenerbahçe tarafının, 13 dakika süren görüntülü zoom görüşmesinde Portekizli teknik adama, "Önümüzdeki sezon seninle çalışmak istiyoruz. Haziran ayında seçimimiz var. Kongreden sonra tekrar bir araya gelerek şartları masaya yatırabiliriz" dediği kaydedildi. Mourinho'yu, sarı-lacivertli kulüpte başkan adaylığını açıklayan Sadettin Saran'ın da istediği geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.


Fenerbahçe'de gözler yeni başkanın kim olacağına çevrilirken en güçlü hoca adayı olarak da Portekizli teknik direktörün adı öne çıkıyor. Mourinho yaptığı son açıklamada, "Teknik direktörlük yapmak istiyorum çünkü bu hayatımın temel bir parçası. Bu olmadan mutlu olamam. İyi bir antrenman tesisi olan herhangi bir kulüpte çalışabilirim" demişti. Tecrübeli hoca için Suudi Arabistan kulüplerinin de ilgisi olduğu kaydedildi.
 

Editör: Kübra Hasçalık