SPOR HABERLERİ: TFF 1.ligin çiçeği burnunda ekiplerinden Amedspor deneyimli teknik adam Ersun Yanal ile 1 senelik sözleşme imzalandığını açıkladı. Başkan Aziz Elaldı ile 2 gün süren görüşmelerin sonunda anlaşıldığı açıklanan Ersun Yanal 11 Haziran günü yapılacak olan genel kurulun hemen ardından resmi sözleşmeye imza atacak. Hem başkan Elaldı hem de Yanal anlaşmanın ardından yaptığı açıklamalar ile hedeflere de yer verdiler. İşte o açıklamalar;

AZİZ ELALDI: "YANAL'IN FELSEFESİNİ HER ZAMAN TAKDİR EDİYORUZ"

Yanal’ın Denizlispor, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Eskişehirspor’da temellerini attığı devrimin Fenerbahçe, Trabzonspor ve A Milli Takım’da da devam ettiğini vurgulayan Başkan Elaldı "Yanal Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal’ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız" dedi.

Bodrum FK penaltılarla güldü: Adını finale yazdırdı Bodrum FK penaltılarla güldü: Adını finale yazdırdı

ERSUN YANAL: "FUTBOL HEPİMİZİN ORTAK DUYGUSU"

Amedspor’un TFF 1. Lig’deki ilk yılında lige heyecan katacağını belirten Yanal ise, "Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanı. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerli" diye konuştu.

Editör: Kutay Bilgin