Hırvatistan İtalya maçının spikeri kim? Hırvatistan İtalya maçının spikeri kim?

SPOR HABERLERİ: Suudi Arabistan’da kariyerine devam eden Ronaldo ülkesi milli takımının şampiyona kadrosuna dahil edilmişti. 39 yaşındaki golcü oyuncu için turnuvayı kazanmanın dışında farklı hedeflerin olacağı da net bir şekilde anlaşılıyor.

Öyle ki Ronaldo 6 Avrupa Şampiyonası’nda oynama başarısını gösteren ilk oyuncu olacak. 2004, 2008, 2012, 2016 ve 2020’nin ardından önümüzdeki günlerde başlayacak olan Euro 2024’te de sahne olacak Portekizli yıldız bugüne kadar bu turnuvada toplam 14 golün altına imzasını attı.

Oynadığı her turnuvada gol atan Ronaldo bu sayıyı 6 şampiyonaya çıkararak yeni bir rekorun belirleyicisi de olma amacında. Buna ek olarak 25 maç forma giyerek yine en çok oynayan oyuncu unvanı da yıldız oyuncunun elinde.

39 yaşındaki oyuncu adına Euro 2024 ise belirtmiş olduğumuz gibi farklı anlamlar da taşıyor. Gol atan en yaşlı oyuncu olma, finalde sahada olan en yaşlı oyuncu, şampiyonluk yaşayan en yaşlı oyuncu, kaleciler hariç görev yapan en yaşlı oyuncu rekorları 1 ay boyunca Ronaldo’yu bekleyecek.

Editör: Kutay Bilgin