Galatasaray Haberleri: Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylarla ilgili tartışmalar sürüyor. Galatasaray’ın hukuki haklarını sonuna kadar kullanacağını belirten Başkan Dursun Özbek, ‘’Ali Koç’un yaptığı eşkıyalık yanına kalmayacak’’ dedi. İşte detaylar… 


Süper Lig’de şampiyonluk dönemine giren Galatasaray’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başkanlığa yeniden adaylığını koyan Dursun Özbek, ‘’Şu anda tek odak noktamız şampiyonluk. Seçimler, şampiyonluktan sonra geliyor’’ dedi. Sözcü gazetesine özel röportaj veren Başkan Dursun Özbek çarpıcı açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray'da akıllar şampiyonlukta, gözler cumartesi günkü başkanlık seçiminde. SÖZCÜ, rakipler Süheyl Batum’dan sonra mevcut başkan Dursun Özbek  ile de bir araya geldi. Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki buluşmada Özbek içini döktü... Gündemin ilk maddesi tabii ki 24. şampiyonluktu. Dursun Başkan, G.Saray’ın 1 puan hesabıyla sahaya çıkmayacağını belirtti; “Biz böyle bir hesap içinde değiliz” dedi ve şunları kaydetti:

'MAYISLAR DEĞİŞMEZ'
“Galatasaray her maçını kazanmak için oynar. Evet; küme düşme ve şampiyonluk hesapları yapılabilir ama Galatasaray hiçbir zaman böyle aritmetik hesapların içinde olmaz. Bir tek amacımız var, sahaya çıkıp en iyi sonucu almak... Galatasaray en zor zamanlarında bile ‘Mayıslar bizimdir’ demiş ve bunu dost düşman herkese göstermiştir. Adnan Polat döneminde de 20.45’i eklemiştir. Kurumsal yapı, sportif yapılanmamız değişir, başkanlarımız değişir ama mayıslar bizim kalır. Fiinallerin takımıyız. Bu pazar Konya’da finali oynuyoruz, kazanacağız. Mayıslar bugün de yarın da 100 yıl sonra da Galatasaray’ın olacak.”


'KOÇ'UN YAPTIĞI YANINA KALMAYACAK'
''Ali Koç ve yancılarının o gün yaptıkları eşkıyalık yanlarına kalmayacak; bunu söylemek istiyorum. Önce maçı izlemeye gelmekten imtina edin, sonra silahlı adamlarla, korumalarla boş stadı basmaya çalışın. Sahaya girip, insanlara saldırın. Böyle bir eşkıyalık olamaz! Kulübümüz hukuki anlamda aynı gece girişimlerini yaptı.  Nitekim, sonuçlarını da gördük. Ne gerekiyorsa en kuvvetli şekilde yapıp, süreci takip ediyoruz. Yakında hepiniz bu eşkıyalığın -yapan kim olursa olsun- yanına kalmayacağını görecek.''


'SEÇİM MALZEMESİ YAPILIYOR'
“Darp ettikleri arkadaşımız hastanede yatıyor. Bu durumun bile seçim malzemesi yapılıyor olması son derece rahatsız edici. Bizim birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Bu konuda da konuşacaklarım var ama camiamızın konsantrasyonunu bozmaktan kaçınıyorum. Zamanı gelince biz de konuşacağız.”


'ÖNCE ŞAMPİYONLUK SONRA TRANSFER'
“ŞU anda tek gündemimiz, Pazar günü oynayacağımız maç ve kazanacağımız şampiyonluk... Şu an transferin konuşulmasından ziyade hafta sonu kazanacağımız zaferin konuşulmasını istiyorum.”

'SAVAŞTAN KAÇMAM'
“Florya'da yatıp kalkıyoruz. Takımın yanındayız Galatasaraylıyız; Galatasaray’a hizmet etmek en önemli hedefimiz. Galatasaray’a hizmet etmek isteyen herkese kapım açık. Ama dedikodularla bu camianın içine nifak tohumlarını ekmeye çalışanlarla da savaşmaktan kaçmam. ”

'SÖZLEŞME İMZALANMADI'
“İhaleyi şeffaf yapmadılar diyorlar ama biz henüz bir ihale yapmadık ki! Kimseyle herhangi bir sözleşme imzalamadık. İki firma daha var; onları ve niyetlerini de dinlemek istiyoruz. Proje üzerinde konuşulan şeylerin doğruyu yansıttığını düşünmüyorum''

Galatasaray’da rota Alman oyuncuya döndü Galatasaray’da rota Alman oyuncuya döndü

'CAMİA 24'TE BİRLEŞMELİ'
Galatasaray genel kurulu üyeleri, beni de yönetimdeki arkadaşları da tanıyor. 2 senedir de neler yaptığımızı biliyor. Süheyl kardeşimi de, onun yanındaki arkadaşları da tanıyorlar. Projelerimiz belli, yapacaklarımız belli. Galatasaray’ın geleceğini nasıl planladığımız belli, şimdi, 24. şampiyonluk üzerinde herkesin birleşmesi gerekiyor. Zaten camianın büyük bir kısmına hakim olan birlik ve beraberlik duygusunun herkese yansıması gerekiyor.”

'DERBİYİ KAYBETMEYİ BEKLEMİYORDUK'
“Derbiyi kaybetmeyi beklemiyorduk. Galatasaray hiçbir maçı kaybetmeyi beklemez. Ama futbolda her sonuç var. Olayı bir maç üzerinden değerlendirmek yanlış olur. 
Galatasaray ‘winner’ bir takımdır. Kimse merak etmesin, şampiyon biz olacağız.''

Editör: Kübra Hasçalık