Futbol Haberleri: İspanya La Liga’da Real Madrid şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyonlar Ligi’nde de finale yükselen İspanyol ekibinde milli futbolcumuz Arda Güler’in geleceğiyle ilgili tartışmalar sona verdi. Carlo Ancelotti, Arda Güler’i takımda tutmaya karar verdiği öğrenildi. İşte detaylar…

Real Madrid son yılların en iyi kadrosunu kurarak başarıdan başarıya koşuyor. İspanya La Liga’da sezonu şampiyon olarak kapatan Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nde de finale yükselmeyi başardı. Milli futbolcumuz Arda Güler’in Real Madrid’deki geleceğiyle ilgili İspanyol basınında yeni haberler gündeme geldi. Carlo Ancelotti'nin son oynanan Granada maçında golünü Arda Güler'in performansı sonrası planlarının değiştiği belirtildi. 

"ANCELOTTI'NİN PLANLARI DEĞİŞTİ"

Real Madrid'de Arda Güler'in şampiyonluğun garantilenmesinin ardından ilk 11'de yer alması ve aldığı dakikaları verimli geçirmesi Ancelotti'nin de planlarını değiştirdi. İtalyan hocanın Arda Güler'i gelecek sezon da takımda tutma kararı aldığı belirtildi.

Ayrıca milli futbolcunun soyunma odasında daha popüler daha geldiği ve takım arkadaşları tarafından daha olgun karşılandığı ifade edildi.


"ARDA KONUMUNU SAĞLAMLAŞTIRIYOR"

Real Madrid'e yakın kaynaklardan Planeta Madrid'in servis ettiği habere göre Arda Güler, takımdaki yerini sağlamlaştırıyor. Carlo Ancelotti'nin dakika borçlu olduğu oyuncuların başında geldiği belirtilen Arda Güler'in sakatlık sonrası süre bulmakta zorlandığı dönemlerde sadece yedek kulübesinde kaldığı ve ısınmakla yetindiği günlerden ziyade performansını giderek artırdığı belirtildi.

Ayrıca Arda Güler'in Ancelotti'nin kafasındaki tüm şüpheleri kaldırdığı ve Ocak ayından bugüne kadar garip bir olgunluk gösterdiği vurgulandı.

"ARDA GÜLER ARTIK DAHA POPÜLER"

İspanya'dan Relevo'nun haberine göre ise Arda Güler, Real Madrid soyunma odasında artık daha popüler hale geldi. Haberde "Takım arkadaşları onu daha olgun ve kulüpteki hayata tamamen adapte olmuş olarak görüyor. Her geçen gün, hem saha içinde hem de kişisel olarak herkesi biraz daha ikna ediyor." denildi.

"SON BİRKAÇ AYDA DEĞİŞTİ"

Arda Güler'in Villarreal'a attığı 2. golü izle! Arda Güler'in La Liga'da 6. golü... Arda Güler'in Villarreal'a attığı 2. golü izle! Arda Güler'in La Liga'da 6. golü...

Haberin devamında Arda Güle'in sonbirkaç ayda tüm dinamikleri tersine çevirdiği ve rekabetin yoğun olarak yaşandığı Real Madrid'de çalışmaları sayesinde kendini ispat ettiği vurgulandı.

Arda Güler'in Granada'ya attığı golle takımın seviyesine uyum sağladığı okuyuculara aktarıldı. Granada karşısında sadece attığı gol ile değil oynadığı etkileyici futbol ile Real Madrid seviyesine ulaştığı yazılan Arda Güler için "LaLiga'nın geri kalanında da bunu tekrarlayabileceğine şüphe yok." denildi.

ANCELOTTI'DEN ARDA'YA ÖVGÜ

Ancelotti, Granada maçında takımın ikinci golünü kaydeden Arda Güler ile ilgili maç sonunda açıklamalarda bulunmuştu.

Carlo Ancelotti milli futbolcumuz ile ilgili yaptığı açıklamada, "Arda Güler has bir yetenek. Kale önünde çok etkili. Çok basit bir şekilde goller buluyor." ifadelerini kullanmıştı.  
 

Editör: Kübra Hasçalık