Ajax, Semih Kılıçsoy’u transfer listesine ekledi Ajax, Semih Kılıçsoy’u transfer listesine ekledi

Futbol Haberleri: Fransa Ligeu 1 ekiplerinden Lille’de forma giyen Yufus Yazıcı’ya Hollanda devi talip oldu. Hollanda basını Ajax’ın Yusuf Yazıcı’yı transfer listesine aldığını duyurdu. İşte detaylar…

Milli futbolcu Yusuf Yazıcı, Hollanda devi Ajax’ın transfer listesine girdi. Sezon sonu Lille ile sözleşmesi sona erecek olan Yusuf Yazıcı’nın adı Galatasaray ile anılmıştı. Hollanda basını Voetbalzone'da yer alan habere göre ligde kötü bir sezon geçiren Ajax, sol ayaklı bir sağ kanat arıyor.

Ajax’ın yeni 10 numarası olabilir

Geçmişte Antony ve Hakim Ziyech gibi sol ayaklı sağ kanat oyuncularından büyük verim alan Hollanda ekibi, bu mevkiye yeni bir ismi transfer etmek için harekete geçti. Hollanda basını, Ajax'a sağ kanat pozisyonu için 10 aday belirlerken Yusuf Yazıcı'ya da yer verdi.

Haberde, Yusuf'un Lille ile sezon sonunda sözleşmesinin biteceği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: "Önümüzdeki yaz bedava transfer edilebilecek çok az kaliteli sağ kanat oyuncusu olacak ve Yusuf Yazıcı bu konuda bir lütuf olabilir. Lille'in 10 numarası son derece teknik, dar alanda güçlü ve çok yönlülüğü nedeniyle sağ kanat pozisyonunu da doldurabiliyor."
 

Editör: Kübra Hasçalık