TENİS HABERLERİ: Ronald Garros’ta Zeynep Sönmez, dünya 24 numarası Emma Navarro ile karşılaşacak. Zeynep Sönmez – Emma Navarro maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

22 yaşında klasmanın 157. basamağında yer alan milli tenisçi Zeynep Sönmez Paris'te düzenlenen Roland Garros'un elemelerinde ilk turda 236 numaradaki Sırp raket Dejena Radanovic'i 6-3, 6-2, ikinci turda dünya eski 29 numarası klasmanın 104. basamağındaki Belaruslu Aliaksandra Sasnovich’i 6-7, 6-3, 6-4, üçüncü turda ise 126 numaralı Hırvat raket Jana Fett’i 7-6, 6-3 mağlup etmişti. Adını ana tabloya yazdıran Sönmez, tenis tarihinde Grand Slam düzeyinde bu seviyeye ilerleyen 5. Türk raket olmuştu.

Ana tablo ilk tur karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulunan Zeynep Sönmez, "Eleme karşılaşmalarında her maçı bir önceki maçtan daha iyi oynadığımı düşünüyorum. Takımımla iyi bir taktik ve planla çıktık. Bunu da iyi bir şekilde uyguladım. Avustralya'da da iyi bir tenis oynamıştım ama talihsiz bir sakatlığım olmuştu. Buraya daha sağlıklı bir şekilde geldim ve hep maç maç gitmeyi düşündüm. Bunun sonucunu da burada alabildiğim için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Roland Garros'ta finalin adı kondu: Zverev - Alcaraz Roland Garros'ta finalin adı kondu: Zverev - Alcaraz

Milli tenisçi Zeynep Sönmez, Emma Navarro ile yapacağı maçla ilgili şunları kaydetti:

"Kendisi çok iyi tanıdığım bir oyuncu değil. Ama maça birkaç gün var. O yüzden rakibimin maçlarını izleyip buna göre taktiksel bir plan oluşturabiliriz. Ana tabloda kolay bir kura olmayacağını biliyordum. Umarım iyi bir tenis oynarım ve maçın sonunda gülen taraf ben olurum. Herkese destekleri için çok teşekkür etmek istiyorum. Türk kadınını ve Türk bayrağını en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Maç günümde de desteğinizi görmek benim için çok kıymetli olacak, hepinizin desteğini bekliyorum."

Zeynep Sönmez – Emma Navarro maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

Fransa Açık tüm maçları Eurosport ve Eurosport Player’da; 6-9 Haziran’da çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları ortak yayınla DMAX ekranlarında olacak. Karşılaşma 28 mayıs salı günü saat 19.15'te başlayacak.

Editör: Arda Erden