Futbol haberleri: EURO 2024 çeyrek finalinde yarın oynanacak Hollanda-Türkiye maçı öncesi teknik direktör Vincenzo Montella ve futbolculardan Ferdi Kadıoğlu açıklamalarda bulundu.

Vincenzo Montella şu ifadeleri kullandı:

MONTELLA'DAN MERİH DEMİRAL YORUMU

"Merih'e verilen ceza adil değildi. Siyasi bir hareket değildi o. Sadece doğru şekilde anlaşılmayan bir hareketti. Bu Türk gururunu dizginlemez. Biz daha arzulu bir şekilde sahaya çıkacağız. Herkes son derece motive olacaktır. Taraftar için de bu geçerli.

Her maç farklı, her maçın stratejisi farklı. Her zaman en iyi 11'i sahaya süremiyorsunuz. Her oyuncu ne yapması gerektiğini biliyor. Ben hepsiyle gurur duyuyorum. Bu seviyeye geldiğinizde ideal 11 diye bir şey kalmıyor.

Hocanın rolü her şeyin sorumluluğunu üstlenmektir. Bu yüzden eleştiriyi kabul etmek zorundayız. Eleştiriyi kaldıramıyorsanız Teknik direktörlük yapamazsınız.

Yarınki hakem performansından endişelenmiyorum, ben sadece kendi takımıma bakıyorum.

Taraftarlarımız bu maça kadar harikaydılar. Her zaman doğru davranışlar sergilediler, yarın da öyle olmasını bekliyorum.

"KENDİMİ TÜRKİYE'DE EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM"

Ben Napoli'de küçük bir şehirde büyüdüm. Kendimi Türkiye'de evimde gibi hissediyorum. Sanki çocukluğuma dönmüş gibi hissediyorum.

TARAFTARLARA ÇAĞRI

Taraftarlara şunu söylüyorum; Bizi destekleyin, sahada zorlu bir durum olsa bile duygularımıza hakim olmamız gerekiyor. Duygular işin içine dahil oluyor tabi ki. Biz bu turnuvanın en genç takımıyız. İşin duygusal boyutunu iyi yönetip sahaya iyi bir enerji koymak istiyoruz.

3'LÜ SAVUNMA, 4'LÜ SAVUNMA

3 oyuncu cezalı durumda. Bu her zaman olan bir şey değil ama yedekte devreye giren oyuncular da elinden geleni yaptılar. Sakinim, 3'lü veya 4'lü savunma bugün açık edeceğim bir şey değil. İkisi de olabilir. Kaan maça başlayabilir ama göreceğiz.

"HÜCUMA MEYİLLİ BİR TAKIMIZ"

En iyi hücum alan yaratan dengeli bir takım kurmaktır, hocanın görevi budur. Benim de üstlendiğim görev bu. Biz hücuma meyilli bir takımız. İstatistiklere baktığımızda bunu görüyoruz. Beklerden başlamak üzere kanat oyuncularımız da hücuma yönelik oyuncular. Santrforlu da oynadık. Birkaç seçeneğimiz var, maçın her noktasında bunlara başvuracağız.

Harry Kane: "Yıllardır büyük kupa alamadık" Harry Kane: "Yıllardır büyük kupa alamadık"

"BU TAKIMIN BİR RUHU VAR, BUNU OLUŞTURMAK ZORDUR. BİZ BUNU BAŞARDIK"

Maç kazanmak beni mutlu ediyor. Takım tek vücut oldu. Herkes kendisinden isteneni yapıyor. Beni mutlu eden şey bu. Herkes ne yapacağını biliyor. Bu takımın bir ruhu var, bunu oluşturmak zordur. Biz bunu başardık. Netice bazen detaylarda saklı olabiliyor.

ARDA GÜLER SÖZLERİ

Arda Güler çok yetenekli bir oyuncu. Belki benim sol ayağımdan biraz daha yumuşak. Sezon içinde talihsiz sakatlıklar yaşadı. Ümit ediyorum ki devamlılığını sağlayabilir."

Ferdi Kadıoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Benim için çok özel bir maç olacak. Annem Hollandalı, babam Türk. Kendi sahamızda gibi olacağımızı düşünüyorum.

FERDİ KADIOĞLU: "MERİH'İN YAPTIĞI İŞARET SİYASİ BİR ANLAMI YANSITMIYORDU"

Bence Merih'in yaptığı o işaret siyasi bir anlamı yansıtmıyordu. Bunu asla adil olarak görmüyoruz. Diğer oyuncular da bu şekilde düşünüyor.

Merih'in ceza almış olması talihsiz. Dolayısıyla Merih'in yerine birinin oynaması gerekecek ama o da elinden geleni verecektir.

"HOLLANDA'NIN İŞİNİ ZORLAŞTIRACAĞIZ"

Hollanda'nın bireysel anlamda çok kaliteli oyuncuları var. Cody ile birlikte oynadım. İyi oyunculara sahip olduklarını biliyoruz ama biz de sahaya tutkuyla çıkıyoruz, yüreğimizle oynuyoruz. Hollanda'nın işini zorlaştıracağız. Güzel bir maç olacak.

"TÜRKİYE'Yİ SEÇTİM VE ASLA PİŞMAN OLMADIM"

5 yıl önceki Ferdi Kadıoğlu ile şimdiki Ferdi bambaşka. Başka bir mevkide oynuyordum ve Hollanda forması giyiyordum. 2 yıl önce Türkiye'yi seçtim ve asla bu kararımdan pişman olmadım. Bu formayı giydiğim için gururluyum.

"KENDİ SAHAMIZDA OYNUYORMUŞUZ GİBİ"

Çok üst düzey bir destek var taraftarlarımızdan, kendi sahamızda oynuyormuşuz gibi. Ümit ediyorum yarın da bizi yalnız bırakmazlar."

Editör: Alihan Çelik