FUTBOL HABERLERİ: İstanbul ekibi, Beşiktaş'la sözleşmesi sona eren 28 yaşındaki sol beki kadrosuna katmak için görüşmelerde bulunduğu belirtildi. Arda Turan'ın özellikle istediği sol bek oyuncusuna ne kadar maaş teklif edildiği ise henüz gizemini koruyor.

Siyah beyazlı takımın Le Havre'den 2021 yılında 1.5 milyon euroya transfer ettiği Umut, yaklaşık 3 sezon Beşiktaş forması giydi. 

Siyah beyazlı formayı 60 kez terleten tecrübeli sol bek, 2 asist yapma başarısı gösterdi.

Eyüpspor eski Fenerbahçe oyuncusunun peşinde Eyüpspor eski Fenerbahçe oyuncusunun peşinde

28 yaşındaki oyuncu yaptığı açıklamada, "Üç sezon birlikte iki kupa kazandığımız Beşiktaş'ı en iyi şekilde temsil etmek için forma bulduğum her maçta elimden gelenin en iyisini yapmak adına çok çalıştım. Her zaman bulunduğum yerin ağırlığını bilerek karakterimden ödün vermeden Beşiktaş için mücadele ettim." ifadelerine yer verdi

Umut Meraş ayrıca, "Başkanımız ve yönetimimize, teknik ekibimize, kıymetli takım arkadaşlarıma ve değerli kulüp çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ederim. Bu camianın üyesi olduğum her an bana sevgilerini gösteren, iyi günümde kötü günümde beni destekleyen büyük Beşiktaş taraftarına en dern samimiyetimle yürekten teşekkürlerimi sunarım. Hepiniz kalbimde olacaksınız, sizleri seviyorum. En içten sevgi ve saygılarımla." açıklamasında bulundu.

Editör: Kutay Bilgin