Voleybol Haberleri: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Filenin Sultanları’nın tepkisine sessiz kalmadı.  TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda soruları yanıtlayan Bakan Uraoğlu,  ‘’Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz’’ dedi. İşte detaylar…

Filenin Sultanları, Dominik'e şans vermedi! Filenin Sultanları, Dominik'e şans vermedi!


Bakan Uraloğlu, 2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için ABD'ye giderken ekonomi sınıfında uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili gelen soru karşısında durumu sosyal mecralardan ve haber kanallarından öğrendiğini belirtti.

THY BAŞKANI İLE KONUŞMASINI ANLATTI
Uraloğlu şunları kaydetti: "Ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanıyla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi; 'Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik."

'DÖNÜŞLERİNİ BUSİNESS OLARAK ORGANİZE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ'

Türk Hava Yolları'nın Milli takımlar ile yüzbinlerce dolarlık sponsorluk anlaşması bulunduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, "Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 29 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Milletler Ligi ikinci hafta maçları için önceki gün ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan Arlington kentine yola çıktı. Ancak Filenin Sultanları'nın paylaşımları tartışmaların fitilini de ateşledi.

Takımın en önemli oyuncuları arasında yer alan 1.95 boyundaki Ebrar Karakurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi" ifadelerini kullanarak koltuk mesafeleri Business sınıfa kıyasla daha dar olan ekonomi sınıfında uçurulmalarına tepki gösterdi.
 

Editör: Kübra Hasçalık