FUTBOL HABERLERİ: Kariyerinde Milli Takım ve kulüplerimizin 6 kez maçını yöneten Dias, bu 6 maçta da rakipleri sevindirdi. Dias'ın yönetiminde, A Milli Takımımız 3, U21 Takımımız 1, Fenerbahçe ve Eskişehirspor 1'er kez maça çıktı ve sadece 3 gol atılabildi.

FIRAT AYDINUS: "TEDİRGİNLİK DUYUYORUM"

Mikel Oyarzabal’den gol itirafı: Daldım ve dokundum! Mikel Oyarzabal’den gol itirafı: Daldım ve dokundum!

"A Milli Takımımız'ın EURO2024 son 16 turunda Avusturya ile oynayacağı maça atanan Artur Soares Dias, bugüne kadar kulüplerimizin ve milli takımlarımızın yönettiği karşılaşmaların tamamını kaybetmemizden dolayı şimdiden 'uğursuz hakem' ilan edildi bile!

Ben de açık söyleyeyim; bu hakemden tedirginlik duyuyorum. Şampiyonada daha önce Polonya-Hollanda (1-2) ve Danimarka-İngiltere (1-1) maçlarını yöneten Dias, oynatmayı seven ve sarı kart çıkarmaktan sakınmayan bir hakem görünümünde.

Geride bıraktığımız sezon itibariyle Süper Lig'in sonlarına doğru Video Yardımcı Hakem (VAR) desteği verilmesi için Portekiz Futbol Federasyonu ile anlaşan MHK, en azından bu hakemin nasıl bir yönetim tarzı olduğunu inceleyip milli takım yetkililerine bilgi vermiştir diye düşünüyorum."

Editör: Kutay Bilgin