Trabzonspor Haberleri: Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili hukuki süreç devam ediyor. Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk, hukuki sürecin yavaş işlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Ertürk, ‘’İstanbul'da olması gerektiği gibi hızlı işleyen adalet, neden Trabzon'da işlememektedir?’’ dedi. İşte detaylar…

Trabzonspor Genel Sekreteri Kemal Ertürk Fenerbahçe maçından sonra yaşanan olaylar ve hukuki süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.Trabzonspor - Fenerbahçe ve Galatasaray - Fenerbahçe maçlarının ardından yaşanan olaylara değinen Ertürk, şu ifadeleri kullandı:


"19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası öncesi ve sonrasında yaşananlar kamuoyunca elim bir hadise olarak değerlendirilmiştir. Trabzonspor Kulübü olarak, özellikle 17 Mart tarihinde yaşanan hadiselerden sonra birçok kez çağrıda bulunmamıza rağmen halen daha soruşturma dosyasına ilişkin makul süre zarfı içerisinde herhangi bir işlem yapmayan kamu görevli ve yetkililerinin tutumu, sürecin bu noktaya gelmesinde olumsuz anlamda etkili olmuştur.

2 aydan fazla süre geçti
18 Mart tarihinde taraftarlarımızın; Fenerbahçeli futbolcular ve locada bulunan misafirler hakkında yapmış olduğu şikayetlerin üzerinden 2 aydan fazla bir süre geçmiş olmasına rağmen halen daha dosyada herhangi bir işlem yapılmamıştır.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; 7 Nisan tarihinde Fenerbahçeli taraftarların başka bir takım taraftarı baba ve kızını darp etmesi sonrasında ivedilikle soruşturma açmış ve 8 Mayıs tarihinde iddianamesini hazırlamıştır.

Hemen ardından 19 Mayıs tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası sonrasında yaşanan hadiselere ilişkin ise 21 Mayıs tarihinde olaylara karışan Fenerbahçe Kulübü'ne mensup 5 kişi hakkında adli işlemlere başlandığı ve üçünün ifadeye çağrıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını kamuoyundan öğrendik.

Trabzonspor’da Onuachu seferberliği Trabzonspor’da Onuachu seferberliği

''Adalet, neden Trabzon'da işlememektedir?''

Adaletin her yerde aynı hızda ve aynı ilkelerle temsil edilmesi gerekmesine rağmen İstanbul'da olması gerektiği gibi hızlı işleyen adalet, neden Trabzon'da işlememektedir?
Şunu belirtmeliyiz ki;

İki ayı aşkın bir süredir işlem yapılmayan Trabzon'daki şikayet dosyası ile ilgili; adalet ve kanun önünde eşitlik ilkesi gereği, şüpheliler hakkında ivedilikle işlemlere başlanmasını aksi halde soruşturma dosyasında ihmali bulunan tüm ilgililer aleyhinde hukuki yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine sunarız."
 

Editör: Kübra Hasçalık