Futbol Haberleri: Nijeryalı futbolcusu Tijani Babangida trafik kazası geçirdi. Bir dönem Gençlerbirliği forması giyen yıldız oyuncunun ağır şekilde yaralandığı ve hayati tehlikesinin bulunduğu açıklandı. 


Ajax forması giydiği 5 sezonda adını tüm dünya kamuyouna duyuran ve 1998 Dünya Kupası performansıyla da takdir toplayan Tijani Babangida, Barcelona altyapısında oynayan kardeşi Ibrahim Babangida ile birlikte Nijerya'da kaduna ile Zaria arasındaki yolda büyük bir trafik kazası geçirdi.

Derbi soruşturmasında Fenerbahçeli 3 isme yurt dışı yasağı verildi Derbi soruşturmasında Fenerbahçeli 3 isme yurt dışı yasağı verildi

Tijani Babangida'nın yine kendisi gibi futbolcu olan ve bir dönem Volendam forması giyen kardeşi Ibrahim Babangida, hayatını kaybetti. Sporx’in haberine göre Tijani'nin hayati tehlikesi devam ederken Tijani'nin eşi ve bir çalışanının da hayati tehlikesi olduğu belirtildi.

Nijerya Futbol Federasyonu Genel Serekteri Emmanuel Babayaro, "Başkanımız Tijani Babangida, ağır bir trafik kazası geçirdi. Durumu çok ciddi." açıklamasını yaptı.
 

Editör: Kübra Hasçalık