Trendyol Süper Lig'in 25. hafta maçında Beşiktaş deplasmanda Kayserispor ile 0-0 berabere kaldı. Spor yazarları Kayserispor-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Cem Dizdar: "Necip ile Mert etkisi" | “İlk devre boyunca Beşiktaş’ın en etkili oyuncuları kim?” diye sorsam yanıtınız Necip Uysal ile Mert Günok olmaz değil mi? Ama öyle. İkinci devre başlar başlamaz Kayseri sağlı sollu gelirken Beşiktaş hala uykudaydı ve uyanacak gibi de görünmüyordu. Pozisyona giremese de Kayseri topu gezdirdi ve Beşiktaş’ın oyundaki bıkkınlık katsayısını gittikçe yükseltti. Tek seçenekleri ‘Uzun vur hata bekle’ idi ama Kayseri tersine son bölümü son derece baskılıydı. Ve bu bölümde de Beşiktaş’ı ayakta tutan yine o “beğenilmeyen” Necip ile Mert oldu. (FANATİK)

Ali Ece: "Yeni tas, eski hamam" | Beşiktaş’taki temel sorun şu aslında: Worrall sol stoperde Bakhtiyor’a göre ehveni şer, Bakhtiyor da sol bekte Meraş’a göre ehveni şer. Ancak Beşiktaş’ın acil ihtiyacı olan herkesin en iyi oynayabildiği yerde oynaması: Sol bekte Masuaku, sol stoperde Colley, sağda Rashica vs. Yeni transferler de bu doğru omurgaya göre eksik yerlere monte edilirse hem yenilerin hem de eskilerin performansı ve birbirleriyle uyumluluk seviyesi yükselebilir, böylece de Beşiktaş daha etkili bir kolektif oyun oynayabilir. (FANATİK)

Fatih Doğan: "Beşiktaş üzülmesin" | Beşiktaş'ın toparlanmak için alması gereken çok yol var. Al- Musrati üzerine bu iş inşa edilebilir. Amartey- Gedson ikilisinin üreteceği bir çözüm yok. Kayserispor bu oyunla maçı kazanamadığı için üzülebilir ama Beşiktaş bu 1 puana üzülmemeli. (SABAH)

Murat Özbostan: "Kafamdaki soru işaretleri" | Beşiktaş yarışta yok. Taraftarın bu sezondan beklentisi yok. Ama gelecek için hayaller kuruyorlar. Bu hayallerini Santos, gerçeğe dönüştürebilir mi bu konuda kafamda soru işaretleri var. (SABAH)

Ali Gültiken: "Semih neden kaleden uzakta" | Muleka'yı 10 numara pozisyonunda, Muçi'yi sağda oynatmak çok gerçekçi değildi. Bir diğer konu da Semih'in sürekli olarak kaleden uzak şekilde sahada konumlandırılması. Golcü oyuncuyu bulmak her zaman önemlidir. Bulduğun futbolcuyu da kaleye en yakın bölgede oynatmak daha da önemlidir. Santos bu tür bir oyuncuyu ısrarla neden bu kadar uzakta konumlandırıyor bunu da anlamak mümkün değil. Muçi ilk maçı olmasına rağmen topla buluştuğu zaman dikine oynayan, adam eksiltebilen, şut atabilen bir oyuncu olarak Beşiktaş camiasında olumlu bir beklenti oluşturdu. Adaptasyonu çabuk olacak gibi görünüyor. Worrall ve Al-Musrati'nin de katkılarıyla Beşiktaş biraz daha takım kalitesini artıracak gibi görünüyor. Transfer süreci bitti, bundan sonra sorumluluk Santos'ta. (SABAH)

SON DAKİKA BEŞİKTAŞ HABERLERİ: Beşiktaş'ta Arthur Masuaku gelişmesi! SON DAKİKA BEŞİKTAŞ HABERLERİ: Beşiktaş'ta Arthur Masuaku gelişmesi!

Uğur Meleke: "Yunanistan’la Yunanistan oynadı sanki" | Serdar Topraktepe ile Hatay’ı 2-1, Rize’yi 4-0 yenen, yine Serdar Hoca etkisinde Karagümrük’ü 3-0’la geçen takım Santos’la nasıl böyle bambaşka bir felsefeye büründü? Bu sorunun yanıtı Santos’un CV’sinde gizli. Yıldızlar topluluğu Portekiz’i bile tutuculaştıran, ilk 15 maçta 9 kez 1-0’lık skorlar alan bir teknik adam Santos. Yunanistan’la da 49 maçın 29’unu 0-0, 1-0 ve 1-1 bitirmiş. Beşiktaş’ı da yavaş yavaş Yunanistan’a benzetiyor zaten. Gerçi dünkü maç özelinde sahada bir değil, iki tane Yunanistan olduğunu da söyleyebiliriz. (HÜRRİYET)

Güntekin Onay: "Santos oyun anlayışını değiştirmeli" | Dün Kayserispor karşısında ofansif anlamda çok etkisiz görünen Beşiktaş’ta sahanın hiç tartışmasız şekilde en iyisi kaleci Mert Günok idi. Beşiktaş sadece dün değil haftalardır hücumda çok etkisiz. Trabzonspor maçı dışında son 5 maçın 4’ünde gol atamadı. Trabzonspor karşısında da Semih Kılıçsoy’un bireysel becerisiyle gelen goller vardı. Fernando Santos acilen mentaliteyi değiştirip, daha ofansif bir oyuna yönelmeli. Çünkü bu oyun büyük takım oyunu değil. (HÜRRİYET)

Editör: Arda Erden