Uzadıysa sorun var! - İskender Günen |

Rakip 1. Lig'den gelen Gençlerbirliği. Fakat bir başka gerçek var ki 1. Lig'in 8. sırasında olan takıma karşı 90+6'da beraberlik golü ve uzatma dakikalarının ilk yarısının son dakikalarında attığınız gol ile turu geçiyorsunuz. Bu da demek ki sorunlar var. 

Mendy oyunun sadece savunma tarafında olan biri. Umut var mı yok mu belli değil. Bardhi'nin ise pas hataları üst düzeyde ve ofansta takıma katkı yapmaktan çok uzak. İkinci yarı yeni transfer Meunier'in girmesinden sonra ise sağ kenarda daha etkin atak girişimleri oldu. 90+6'daki beraberlik golünde de Meunier'in katkısı büyüktü. Çok zor da olsa çeyrek finale kalmak büyük önem taşımakta. Çünkü oyundan çok Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumu düşündüğümüzde sonuç büyük anlam taşıyor. (SABAH)

Tur önemliydi ancak... - Olcay Çakır |

Dakikalar 14 olduğunda Melih Bostan’ın attığı golle Trabzonspor geriye düştü. İlk yarıda ne gol öncesi ne de gol sonrası ‘cılız’ aşamasını geçen hiçbir şeyi olmadı Trabzonspor’un. Cılız atak, cılız şut, cılız defans anlayışı; üretmeyen, kalesinde gol gören Trabzonspor izledik. Melih Bostan’dan öyle bir gol yedi ki Trabzonspor, defansına dair bir kitap yaz dense özeti o golün kendisi olurdu.

Dakikalar 14 olduğunda Melih Bostan’ın attığı golle Trabzonspor geriye düştü. İlk yarıda ne gol öncesi ne de gol sonrası ‘cılız’ aşamasını geçen hiçbir şeyi olmadı Trabzonspor’un. Cılız atak, cılız şut, cılız defans anlayışı; üretmeyen, kalesinde gol gören Trabzonspor izledik. Melih Bostan’dan öyle bir gol yedi ki Trabzonspor, defansına dair bir kitap yaz dense özeti o golün kendisi olurdu. (FANATİK)

Eren’in kafası kimleri kurtardı? - Cemal Ersen |

Trabzonspor’un ne futbolu, ne saha sonuçları tatmin ediyor bu sezon. Tek hedef kalmıştı, Türkiye kupası. O macerada da öldü öldü dirildi. Her şeyin bittiği denen maçın son saniyesinde tura tutundu, sonra ilk uzatmanın bitiminde yalancı bahar gerçek oldu.

Sonuca bakınca akla şu soru geliyor; “futbolun adaleti var mı?” Yok. Olsa, Oltan’ın 55. dakikada bir metreden yaptığı vuruşta top ağları bulur, Trabzonspor tüm hedeflerine ve değerlerine veda ederdi. Sonrasında yaşanacaklar mı? Önlenemez bir tufan!“

Hayat memat meselesi” denen maçlar vardır. Trabzonspor taraftarının sabrının taştığı ve yönetim ile teknik direktörü “istifaya” çağırdığı bölümde, Gençlerbirliği takımı o tarihi dilekçeye mühür vurabilirdi.

Başkan Ertuğrul Doğan ve teknik direktör Abdullah Avcı yaşamlarının en sıkıntılı, en kritik ve kader maçını yaşadı eminim. (MİLLİYET)

Sadece tabela! - Erman Özgür |

Trabzonspor için savunma hattı ve orta saha kalitesizliği, kağıt üzerinde daha kaliteli forvet hattının formsuzluğu ile birleşince bozuk zeminle beraber kabus gibi bir ilk yarı getirdi.

Trabzonspor'dan hakem tepkisi: Kontrolü kaybetti Trabzonspor'dan hakem tepkisi: Kontrolü kaybetti

İkinci yarıya zaten dar kadrosunda çok hamlesi olmadığı için yeni transfer Meunier ile girdi Trabzonspor. Fakat pozisyon üretmekte ne kadar zorlandıysa ürettiği az sayıdaki pozisyonu harcamakta o kadar cömert davrandı.

Artık umutlar tükendi derken alınan risk, sağ bek Meunier’in kestiğine sol bek Eren’in kafayı vurması ile kabustan uyanan Trabzonspor maçı uzatmaya götürdü.

Son maçlarda saç baş yolduran Trezequet son darbeyi ilk uzatmanın sonlarında attığı gol ile vurdu. Trabzonspor turu atladı atlamasına ama yeni transfer Meunier’in performansı ve tabela haricinde pozitif hiçbir şey yoktu. (FANATİK)

Editör: Erdi Yılmaz