FUTBOL HABERLERİ: Spor yazarları, Trendyol Süper Lig'in 31. hafta maçında Trabzonspor'un TÜMOSAN Konyaspor'u 3-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Kazanırken ders çıkarmak - Olcay Çakır |

Mendy’yi yeniden Denswil’in yanına çeken Abdullah Avcı, Berat’ın yakınına da son dönemin formda ismi Umut Güneş’i yerleştirerek Bardhi’ye epeyce bir konfor alanı açmış oldu. Benim öncelikle anlamadığım konu; ucu kapalı, seneye olmayacak ve en önemlisi de katkısı tartışmalı bir Pepe’nin 11’de olmasıydı. Ve onun 80 dakika sahada olmasıydı elbette. 1-0’ı çok doğru oynayıp, 2-0’ı ise bu kadar strese çevirmemek Trabzonspor’un seneye taşıyacağı en önemli dersi olacak bence. (FANATİK)

Sonucu Avcı'nın tercihleri belirledi - Cemal Ersen |

Trabzonspor için ligin kalan bölümünde skordan çok, gelecek sezonun planlamasında hangi oyuncuların yer alacağı önemli. Teknik direktör Abdullah Avcı'nın kadro tercihi yaparkan bu faktörü gözettiği kanaatindeyim.

Süper Lig ekibine ceza: FIFA transfer yasağını duyurdu Süper Lig ekibine ceza: FIFA transfer yasağını duyurdu

Örneğin Trezeguet. Afrika Kupası'ndan döndükten sonra gösterdiği performans. Kara kıtanın, kuzey ülkelerinden ligimize gelen futbolcuların işlerini ne kadar ciddiye aldıklarına dair kayda geçen istatistikler parlak değil. Ama Mısırlı oyuncunun bir farkı var. Formda ve istekli görüntüsünün üzerine, attığı gollerle, Trabzonspor'un son dönemlerdeki yükselen yıldızı oldu.

Trabzonspor iki farklı öne geçtikten sonra son bölümlerde yediği golle strese girse de, kulübeden gelenlerin yeterli süreyi alması ve güven kazanması şart. Oturmayacaklar, oynayarak katkı verecekler. Onlar şans bulduklarında neler yapabileceklerini gösterebilirler. Örnek mi? Fountas. Sezon bitiminde gönderilmesi konuşuluyordu, dün Konya deplasmanında öyle kritik bir anda jenerik gole imza attı ki, Avcı'nın bu futbolcuya neden güvendiğini anladık. Sabır, anlayış, doğru öğreti ve güvendir dersin adı. (MİLLİYET)

Bir oyuncudan daha fazlası! - İskender Günen |

Görünen o ki Trabzonspor'da sistem gün geçtikçe gelişmekte. Konyaspor maçında oyunu istediği gibi yönlendirdiler ve oyunun büyük bölümünde rakibe üstünlük kurdular. İlk yarıda Trezeguet'nin attığı mükemmel golün haricinde hücumda öyle pozisyonlar varken final pasını istenilen düzeyde yapabilseler, daha farklı bir skor ortaya çıkabilirdi.

Bazı oyuncular var ki takım için büyük önem taşır. Nwakaeme gibi bir fenomenden sonra transfer edilen Trezeguet, Trabzonspor için şu an geldiği noktada bir oyuncudan çok daha fazlası. Bu sezon oynadığı her maçta hücumda sorumluluk alan bir görüntü çizdi. Ve takıma en fazla katkı yapan oyuncuların başında geldi. Attığı kritik gollerle de takıma önemli puanlar kazandıran bir oyuncu oldu. Saygı duyulması gereken bir figür. (SABAH)

3 puanı jeneriklik goller getirdi - Engin Kehale |

Karadeniz temsilcisi için artık şunu net bir şekilde söyleyebiliyoruz. Sahada rolleri paylaşmış, birbirini tamamlayan bir düzeni bulmuş, eksikleri de bir o kadar net olan bir takım hüviyetinde bordo mavililer. Konyaspor karşısında da yere sağlam basan, alanı iyi daraltan bir yapıda maçın büyük bölümünü dengede götürmeyi başardılar. Maçı çözen gol gelmese gidişatın ne olacağını kestirmek pek mümkün değil. Ya da Fountas’ın son dakikalarda farkı açan mükemmel şutu olmasa Konyaspor baskısıyla puanı çıkarabilir miydi? Bunu da bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, Abdullah Avcı’nın savunma sisteminin artık rayına oturduğu ve takımın az pozisyon verdiği. (HÜRRİYET)

Editör: Arda Erden