FUTBOL HABERLERİ: Spor yazarları, Trendyol Süper Lig'in son haftasında Fenerbahçe'nin İstanbulspor'u 6-0 yenmesini ve sarı lacivertli takım adına kaçan şampiyonluğu değerlendirdi.
 

Bu takımdan herkes razı olmalı - Engin Kehale |

İstanbulspor karşısında da yapması gerekenin farkında, eksiklerine rağmen hücumcu bir 11’le oynayan ve farkı arayan bir takım vardı sahada. İstediğini ilk yarıda kolayca alıp, maçın ikinci yarısını tebrikleri kabul ederek geçirmeyi bildiler.

İsmail Kartal’ın sezon içerisinde hataları olmadı mı? Tabi ki oldu. Puan kaybı yaşanan maçlarda farklı tercihleri olabilir miydi? Elbette olabilirdi. Bunların hiçbiri, Fenerbahçe teknik ekibinin bu sezonki başarısını gölgede bırakmamalı. Ligin ikinci yarısında ön alan baskısında bir düşüş yaşasalar da sezon boyu inanılmaz bir performans gösterdiler. Böylesi kıran kırana bir yarışta, şampiyonu detayların belirlemesi doğaldı ki öyle oldu.

Sadece bir mağlubiyet ile ligi tamamlayan, 100 gol barajının eşiğinden dönen sarı lacivertliler, ellerinde bir kupa olmasa da bu sezonu kayıp olarak görmemeli. Sanırım en çok akıllarda kalıp can acıtacak kısım ise Avrupa. Çarşamba günü Atina’daki finalin ekiplerinden birinin Fenerbahçe olması işten bile değildi. (HÜRRİYET)


Nano hatalarla kaybettiler - Halil Özer |

Dile kolay tam 99 puan. 100’e bir var. Ve şampiyon olamıyorsun. Tarihte başka bir örneği yok.Sezon boyunca yaptığı nano hatalarla şampiyonluğu kaybetti Fenerbahçe... Üstelik derbilerde bir tek Trabzon’a kendi sahasında yenilmiş onun dışında diğer bütün büyük maçlardan başı dik ayrılmış... Şimdi Fenerbahçe’ye başarısız diyebilir miyiz? Ben diyemem... İsmail hoca bu işi kıvıramadı diyebilir miyiz? Ben diyemem... Bu seneki en büyük hatasını Olympiakos maçında yaptı o kadar. Bu kadro için yönetime bir şey diyebilir miyiz? Hayır ben yine diyemem... Olmadı, yapacak bir şey yok.Fenerbahçe yine kendini resetler. Böyle bir bünyeye sahip... Yıkılmaz, bozulmaz bir bünye... Takdir edilecek bir bünye... Yel kayadan ancak toz alır. Öyle bir karakter var bu kulüpte. (MİLLİYET)

Fenerbahçe'ye iyi haber: Victor Lindelöf  yolcu Fenerbahçe'ye iyi haber: Victor Lindelöf yolcu

Fenerbahçeli mutlu mu? - Faik Çetiner |

Sarı-Lacivertli taraftarların gözleri sahada, akılları Konya’daydı. Fenerbahçeli futbolcuların da durumu farklı değil. Oyuna konsantre olmakta zorlanıyorlar. İsmail Kartal, bir dolu eksiğine rağmen sahaya çıkardığı 11 ile sıkıntı yaşamıyor.

Fenerbahçe’nin iş bitirici (Dzeko, Szymanski, Tadiç) ayakları sırayla sahne alınca maçı koparmak, farka gitmek çok zor olmadı. Devre 3 farkla kapanınca ikinci yarı idman havasında geçti.

Fenerbahçe, şampiyonluk kupası hasretini 10 yıla çıkardı. Camianın tek tesellisi şampiyon Galatasaray’ı devirmek oldu. Bu teselli yeter mi? Bana göre yetmez. Sizce Fenerbahçeli mutlu mu? Bana göre değil. Başkanlar ve yöneticiler artık masal anlatmayı bırakıp, kupalar, şampiyonluklar kazanmayı hedefleyecekler. Yoksa Fenerbahçe aşkı kaybolmaya yüz tutacak. (FANATİK)

Helalleşme - Gürcan Bilgiç |

Hem uzun bir sezon oldu, hem de zorlu. Geçen hafta "racon" maçında Fenerbahçe son sözü söylemişti aslında; "Şampiyon kim bilmem, ağabey benim…" Müthiş bir kadro kurdular. İsmail Kartal da çok güçlü bir oyun buldu. 21'lik bir seri elde ettiler. Buldozer gibi gidiyorlardı. İşi hiç de öyle son maçlara bırakacak takım değillerdi. Sonrasında; olanlar (!) oldu.

Ben hakkımı Trabzonspor galibiyetinden sonra "helal" ettim bu takıma ve hocaya. Galatasaray karşılaşmasıyla ikiledim. Her şeye rağmen kazandılar bu maçları. Vazgeçmedikleri gibi, ne kadar karakterli olduklarını da gösterdiler.

Kumpasın ordusu bitmiyor, hesabını kapatmıyor. İşin başındakiler de yollarını açıyor. Bu yüzden, "Sizinle gurur duyuyoruz" pankartını açtı Fenerbahçe tribünleri. Kayıtlara en onurlu, en karakterli, en başarılı geçecek oyunculara hak ettiğini verdi. Bir ek daha yapayım; ben ilk defa gördüm böyle bir helalleşmeyi. (SABAH)

Editör: Arda Erden