SON DAKİKA FENERBAHÇE HABERLERİ: Fenerbahçeliler, bugün kulübe üç yıl başkanlık yapacak kişiyi seçmek için sandık başına gitti. Mevcut başkanı Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım'ı geçerek yeniden başkan oldu.

Divan Başkanı Vefa Küçük, resmi sonuçlarla Ali Koç'un seçimleri kazandığını açıkladı. Fenerbahçe'de böylelikle 3. Ali Koç dönemi başlamış oldu.  

Kullanılan oy sayısı: 27.489

Geçerli oy: 26.947

Ali Koç: 16.464

Aziz Yıldırım: 10.483

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Ülker Stadyumu'nda 47 sandıkta saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi, 17.00'de sona erdi.

Saat 17.00 itibariyle oy vermek için sıraya giren üyelerin de oy kullanmasına izin verildi. Fenerbahçe Başkanı ve Başkan Adayı Ali Koç, saat 16.10 dolaylarında 27 numaralı sandıkta eşi Nevbahar Koç ile birlikte oyunu kullandı. Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 16.20 dolaylarında 45 numaralı sandıkta oy verme işlemini gerçekleştirdi.

Fenerbahçe’de yıldız isim için geri sayım başladı Fenerbahçe’de yıldız isim için geri sayım başladı

Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.

Seçimin ilk gününde; Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okundu ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin her bir dönem bakımından ayrı ayrı ibra edilmesi görüşüldü. Ali Koç yönetimi mali ve idari yönden ibra edildi.

Seçimin ikinci günü Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe'de geçmiş dönemde 20 yıl görev yapan ve başkanlığına yeniden aday olma kararı alan Aziz Yıldırım, adaylığını resmen duyurdu.

Fenerbahçe'de başkanlığa yeniden aday olan bir diğer isim ise mevcut başkan olan Ali Koç oldu.

Editör: Arda Erden