Jose Mourinho’dan Euro 2024 değerlendirmesi: En iyi takım.. Jose Mourinho’dan Euro 2024 değerlendirmesi: En iyi takım..

FUTBOL HABERLERİ: EURO 2024 E grubunda Slovakya, Ukrayna ile karşı karşıya gelecek. Önemli mücadele ile alakalı merak edilen konular arasında maçın spikeri de yer alıyor. Slovakya Ukrayna  maçının spikeri kim? Slovakya Ukrayna kim anlatıyor?
 

Polonya Avusturya maçının spikeri kim? 

21 Haziran Cuma günü saat 16:00'da başlayacak Slovakya Ukrayna maçını Murat Çimen anlatacak.

Murat Çimen kimdir?

Spor dünyasının tanınmış isimlerinden biri olan Murat Çimen, Türk spor spikeri ve sunucusu olarak bilinir. Kariyerine 1997 yılında Kanal A'da başlayan Çimen, spor spikerliği alanında önemli bir yer edinmiştir. Bu dönemde Kanal A'da Spor Müdürlüğü görevini üstlenerek spor haberlerinin sunumunu yapmıştır.

2008 yılında Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile çalışmaya başlayan Murat Çimen, dış hizmet alımı şeklinde spikerlik yapmıştır. 2017 yılında Kanal A'dan ayrıldıktan sonra 2020 yılında tam zamanlı olarak TRT'de çalışmaya başlamıştır. Dolayısıyla 2008 yılından bu yana TRT bünyesinde görev yapmaktadır.

Murat Çimen, Kayseri doğumlu olup, aslen Kayserili bir aileden gelmektedir. Ancak büyüme ve yaşamını Ankara'da sürdürmektedir. Kendisi Beşiktaş taraftarı olarak bilinse de, Ankaragücü'ne olan sevgisini ve bağlılığını sıkça dile getirmiştir.

Murat Çimen'in spikerlik kariyeri Türkiye televizyonlarının spor yayıncılığına katkı sağlamış ve kendisini tanınmış bir isim haline getirmiştir. Aynı zamanda Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısıdır. 

Editör: Arda Erden