Beşiktaş'ta Ahmet Nur Çebi’nin başkanlıkta ikinci döneminde sürpriz bir şekilde, asbaşkanı olarak görev alan Serhan Çetinsaya, aslen Kayserili olup, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi İsviçre’de bitirmiş, üniversiteyi ise ABD’de inşaat üzerine eğitim alarak tamamlamıştır. Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

Serhan Çetinsaya Ne İş Yapar?

Serhan Çetinsaya, babası Süleyman Çetinsaya’nın 1970’li yıllarda kurduğu aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır. Gayrimenkul sektörünün marka konutlarının çok büyük bir kısmını yapan Avrupa Konutları markasının da yer aldığı Artaş Holding’in hem kendisinde hem sahip olduğu şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri yapmaktadır.

KAP Nedir? KAP Ne Demek? KAP Ne İşe Yarar KAP Nedir? KAP Ne Demek? KAP Ne İşe Yarar

Artaş Holding bünyesinde gayrimenkul, turizm, perakende ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunmaktadır.

Gayrimenkul sektöründe Avrupa Konutları markası ile binlerce konut ve ticari alanları bulunmaktadır.

Perakende sektöründe ise Vadi İstanbul AVM, Armonipark AVM, Forum Trabzon AVM, Kayseri Park AVM, Arenapark AVM, Carousel AVM ile Tema World eğlence merkezlerine sahiptir.

Turizm sektöründe Radisson, Mövenpick ve Marriot markaları ile Türkiye’de onlarca otelleri bulunmaktadır.

2022 yılında Doğan Holding’den alınan Çelik Halat şirketi ile sanayi sektöründe de yatırımlarda bulunmaya başlamıştır.

Serhan Çetinsaya'nın Serveti Ne Kadar?

Serhan Çetinsaya’nın babası Süleyman Çetinsaya ve diğer iki kardeşi ile birlikte yönetim kurulu üyesi olduğu Artaş Holding’in tahmini büyüklüğü 100 milyar lira civarındadır.

Avrupakent GYO Kimin?

Artaş Holding’in sahibi Süleyman Çetinsaya’nın yaptığı duyuru ile Artaş Holding iştiraki olarak Avrupakent GYO şirketinin kurulacağı, kurulan yeni GYO’nun halka arz edileceği belirtilmiştir.

Kurulan yeni şirket Avrupakent GYO’nun ortakları Artaş Holding, Süleyman Çetinsaya ve çocukları Serhan Çetinsaya ve Gökhan Çetinsaya’dır.

Avrupakent GYO ForumTrabzon AVM, Armonipark AVM ve Arenapark AVM’nin sahibidir. Bu üç AVM’nin toplam kiralanabilir metrekaresi 130 binden fazladır. Avrupakent GYO sahip olduğu ticari alanlardan 2023’ün ilk 6 ayında, yaklaşık 300 milyon lira gibi bir kira geliri elde etmiştir.

Avrupakent GYO’nun portföyünde yer alan konut ve ticari alanların tahmini portföy büyüklüğü 20 milyar TL’dir. Şirketin hiç borcunun olmaması, elde edilen kira gelirlerinin yarısının her yıl dağıtılması, halka arz sürecinde yatırımcıların oldukça dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Elde edilen halka arz gelirinin yüzde 20’si ile Mecidiyeköy’de yer alan arazide konut projesinin yapılacağı, yüzde 80’i ile ise GYO’nun farklı yatırımlarında kullanılacağı belirtilmiştir.

Avrupakent GYO’nun 2023 yılı bitmeden, Ak Yatırım öncülüğünde Borsa İstanbul’da halka arz edileceği tahmin edilmektedir.

Spor Depor Ekonomi Haberi