Beşiktaş haberleri: Son olarak Trendyol Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'u çalıştıran Sergen Yalçın, sezonun sona ermesinin ardından takımdan ayrıldı.

Yalçın, Kafa Sports'ta yayınlanan programda Beşiktaş'la teknik direktörlük görevi için yaptığı görüşmeyi anlattı.

Tayfur Bingöl'e, Süper Lig ekibi talip oldu! Tayfur Bingöl'e, Süper Lig ekibi talip oldu!

Beşiktaş yönetimiyle görüştüğünü belirten Yalçın, "Teklif geldi. Ahmet Nur Çebi döneminde de ayrılırken çok konuşmadım. Anlatmadım neler olup bittiğini. Çok kötü şeyler yaşadık. Arkamızdan işler çevrildi. Ben bunları anlatmadım. Samet abi de aradı, Hüseyin Yücel ve başkan arıyor ama herkesi arıyorlar. Hüseyin Yücel arıyor bir görüşelim diyor. Sonrasında Hasan abi arıyor. Biz bir yerde çalışacaksak oranın bana ihtiyacının olduğunu bilmem lazım." dedi.

Siyah-beyazlı takımın başkanı Hasan Arat'la yaptığı görüşmeyi paylaşan Sergen Yalçın şunları söyledi, "Hasan abi beni aradı. İki tane hoca adayı var diyince bana fikrimi soracak zannettim. 'Kim abi?' dedim Bir seninle görüşeceğim dedi. 'Öbürü kim?' dedim. 'Öbürü de Nuri Şahin.' dedi. İkimizle görüşecekmiş, biz bir sunum yapacakmışız ve sonrasında bir tercih olacakmış. Ben biraz daha ciddiye alınmamızı beklerdim. Daha saygı duyulmasını beklerdim. Sonra ben, 'Abi konuyu uzatmaya gerek yok.' dedim. Böyle konuşmalar yapmaya alışık birisi değilim. 'Çalışacaksam bir yerde, inanacağım ve güveneceğim bir yerde çalışmak isterim.' dedim ve teşekkür ettim. Teklif de teklif gibi değildi. Samimi bir konuşmaydı. Belki samimiyetten dolayı olmuş olabilir ama ben bu konuşmaya üzüldüm."

Süper Lig'de gelecek sezonki şampiyonluk yarışı içinse Sergen Yalçın, "Van Bronckhorst'u çok tanımıyorum. Herhalde alırken bir şeyler planlamışlardır. Çok tanımıyorum teknik direktör olarak. Fenerbahçe ve Galatasaray'dan sonra Beşiktaş ve Trabzonspor'un olacağını düşünüyorum ligde. Geçen sezonun bir benzeri olacak diye düşünüyorum." açıklamasında bulundu.

Editör: Alihan Çelik