Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'da transfer sorunu devam ediyor. Sergen Yalçın'ın gelişi ile yükselişe geçen ve oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Akdeniz ekibinde moralleri bozan bir gelişme yaşandı.
Sergen Yalçına büyük şok Sorun henüz çözülemedi
Ajansspor'da yer alan habere göre; FIFA tarafından 12 Ocak Cuma günü, Süper Lig’den 7 kulübe transfer engeli geldiği açıklanırken, Türk takımlarından 6’sı tahtasını açmayı başardı. Son olarak Burak Yılmaz’ın çalıştırdığı Kayserispor sorununu çözerken, Sergen Yalçın’lı Antalyaspor halen sorununu çözemedi.

Sergen Yalçın'dan hakem isyanı: "Ülke futbolunun sorunu" Sergen Yalçın'dan hakem isyanı: "Ülke futbolunun sorunu"

TRANSFERDEN VAZGEÇİLDİ 
Kadroya en az 2 takviye yapma planı yapan Kırmızı-Beyazlıların, 1 milyon Euro’ya yakın kaynak yaratması gerektiği belirtildi. Mali olarak zor bir dönemeçten geçen yönetim kurulunun, dün yapılan bilgi alışverişinde transfer yapılmama durumunun masaya yatırıldığı öğrenildi. Mali durum nedeniyle transferin yapılmaması önerisinin görüşüldüğü yönetim kurulunda bazı yöneticilerinde konuyla ilgili olarak alınacak karara destek vereceklerini bildirdi. Akdeniz ekibinin transferi de büyük ölçüde kapattığı belirtildi.

İSTEĞİ YERİNE GELMEDİ 
Yönetim kurulunda yapılan görüş alışverişinin ardından Teknik Direktör sergen Yalçın’a da bilgi verildiği öğrenildi. Daha önce, “Biraz kısıtlı kadromuz var ama ümit ediyorum transfer dönemi bitene kadar 2-3 oyuncu katabiliriz” sözlerini kullanan Yalçın’ın durumdan memnun kalmadığı öğrenildi. Yalçın’ın transferle ilgili olarak alınan kararı, futbolculara da bildirdiği ortaya koyulan haberler arasında yer aldı.

6 FUTBOLCU İLE YOLLAR AYRILDI 
Transfer engelini henüz açamayan Antalyaspor, devre arasında 6 futbolcusuyla yollarını ayırdı. Gerrit Holtmann’ı Bochum’a geri gönderen Kırmızı-Beyazlılar, Sinan Gümüş, Erkan Eyibil, Ege Bilsel, Mustafa Erdilman ile yollarını ayırdı. Akrep, İsrailli Sagiv Jehezkel’le de resmi olarak olmasa da yollarını ayırdı.

200 BİN EURO GELDİ 
Antalyaspor, gelen transfer engelini kaldırmak için ilk etapta genç oyuncular Ege Bilsel ve Mustafa Erdilman’ın bonservisini Bodrum FK’ye verdi. Kasasına 200 bin Euro koyan Akdeniz ekibi, buna rağmen tahtasını açamadı.

Editör: Arda Erden