Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, milli arada açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı ekibin teknik patronu, Fenerbahçe maçı öncesinde takımın son durumu ve hakem gündemi üzerine konuştu.

"İzin verdiğimiz Dele Alli gelemedi"

Şenol Güneş açıklamasında; "İzin verdiğimiz Dele Alli gelemedi, yağmur yağıyor herhalde, ondan haber almaya çalışıyoruz. Milli ara olduğu için sayımız çok az, 12 oyuncumuz milli takımlarda. Salih Uçan da özel durumu nedeniyle yarın gelecek. Tayyip Talha'nın sakatlığını biliyorsunuz, derbiye yetişir mi bilemiyoruz. Valentin Rosier boğazından, Gedson dişinden ameliyat oldu." dedi.

"Derbi muhtemelen cumartesi olmaz"

Güneş açıklamasının devamında; "İlk maçımız Fenerbahçe ile olacak. Gelecek hafta cuma günü takım toplanmış olur. Fikstür açıklanmadı ama herhalde pazar günü olacak. Fenerbahçe'nin de çok sayıda milli takımda oyuncusu var, herhalde cumartesi olmaz derbi." sözlerini sarfetti.

Kevin N'Koudou yanıtı

Şenol Güneş, ayrılacağı yazılan oyuncusu için; "Benim adıma transfer haberleri yazılıyor. Şu anda gidecek oyuncu yok. Alınacak oyuncuya da yönetim karar verir. Kevin N'Koudou ile ilgili haberler çıkıyor. Ekonomik olarak yüksek değerli bir oyuncu. Kalırsa maliyeti olacak, onunla konuştuk.'' açıklamasında bulundu.

Gaziantep FK ve Hatayspor ve 3 puan açıklaması

Şenol Güneş, ligden çekilen takımlar hakkında Beşiktaş'ın talebi için; "Bir maçtan 3 puan almak için konuşmuyorum. Futbol sahada oynanıyor. Başkan söyledi, adaletsizlik olduğunu söyledi. Karar uyduk ama mağduriyette suçlama olmamalı, biz suçlandık. Fikstür kaydırıldı, boş hafta vardı ama kupa maçları oynatılmadı. Katılmadığım %80 konu var ama işimizi yapmak zorundayız." sözlerini sarfetti. İşte Şenol Güneş'in açıklamalarının devamı;  "Depremde zemin önemli, bina önemli değil mi? Binanın da kolonları önemli diyorlar. Sağlam temellerin olduğu yerde diğer sıkıntılar vız gelir tırıs gider. Bizde vız gelir tırıs gider binayı yıkıyor, futbolu darmadağın ediyor. Fenerbahçe'nin iyi kadrosu, çok iyi bir hocası var. Bizim de iyi oyuncularımız var. Büyük camialar, bir maç oynayacağız. Kavga edenlere, neden kavga ettiklerini sorarsınız. Biz de dinleriz yani. Gelecek sezonun planlarını TFF şimdiden açıklamalı. Seneye 20 takımla oynanacak, bir sonraki sene 24 olabilir. Şu an seneye 20 deniyor, bir ay sonra değişebilir. Bunları gördüm daha önce. Prensipler bu yüzden önemlidir, kişilerin keyfine bırakılmamalı. Rachid Ghezzal'ı yeni transferimiz olarak sayabilirsiniz, geri döndü. Bu sezon ve önümüzdeki sezon bizim için çok önemli olacak."