Ryan Garcia , sosyal medyada canlı yayınlanan yorumlarında siyahi insanlara karşı ırkçı ifadeler kullanması ve Müslümanları aşağılaması nedeniyle Perşembe günü Dünya Boks Konseyi tarafından ihraç edildi.

WBC başkanı Mauricio Sulaiman, X’te “Yetkimi kullanarak… Ryan Garcia’yı kuruluşumuzdaki her türlü faaliyetten ihraç ediyorum,” ifadelerini kullandı ve “Her türlü ayrımcılığı reddediyoruz.” diye ekledi.

Arda Güler ne yapacağını şaşırdı! Ünlü isim Arda'ya kafayı fena taktı! Arda Güler ne yapacağını şaşırdı! Ünlü isim Arda'ya kafayı fena taktı!


Garcia, X'te yaptığı patylaşım ile  "Trol yapıyordum, tüm bu cinayetlerin durmasını istiyorum, Herkesi seviyorum, sizi kırdıysam özür dilerim." ifadelerine yer verdi. 

Garcia, geçen ay New York Eyalet Atletizm Komisyonu tarafından bir yıl süreyle men cezasına çarptırılmıştı . Komisyon ayrıca , 20 Nisan'da Devin Haney'e karşı elde ettiği zaferin, performans arttırıcı ilaçlar kullandığına dair pozitif test sonucu çıkması nedeniyle, müsabakasız sayılacağına karar vermişti.

Ne olmuştu?

Garcia , X Spaces oturumunda Müslümanlar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandı. 

Kaynak: SPOR DEPOR ÖZEL HABERİ