Galatasaray'ın eski oyuncusu Ryan Babel, Hürriyet'e bir röportaj verdi.

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki şampiyonluk yarışıyla ilgili konuşan Babel, "Her iki takımın da şampiyonluk için favori konumda olduğu bir mücadele izliyoruz. Şampiyonluk beklentisi daha yüksek olduğu için Galatasaray'ın üzerinde daha fazla baskı var. Bu durum Fenerbahçe için belki ufak bir avantaj olabilir. Ama futbolda her şey olabilir, neler olacağını hep beraber göreceğiz. Mauro Icardi ve Edin Dzeko, kaliteli ve büyük kariyerli oyuncular. İkisinin arasından herhangi bir favorim yok. İkisine de saygı duyuyorum." dedi.

SEMİH YORUMU

Babel, Beşiktaş'ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy'un performansını değerlendirirken, Semih'in hem Beşiktaş hem de Türk futbolu için büyük bir yetenek olduğunu belirtti ve onun kendine özgü tarzının önemine vurgu yaptı. Babel, "Semih gibi yeni yeteneklerin kendini dünyaya tanıtmasını görmek her zaman güzeldir. Semih, hem Beşiktaş hem de Türk futbolu için yeni bir yetenektir. Semih'in kendine özgü bir tarzı var. Onu diğer oyuncularla karşılaştırmak konusunda emin değilim çünkü bu otomatik olarak ondan beklentileri artırabilir. Kendisini en iyi şekilde geliştirebilmesi için ona fırsat tanınmalı" dedi.

SACHA BOEY YORUMU

Fransa'da şok sakatlık: Alberth Elis komaya girdi Fransa'da şok sakatlık: Alberth Elis komaya girdi

Geçtiğimiz günlerde rekor bonservis bedeliyle (30+5 milyon Euro) Bayern Münih'e transfer olan eski takım arkadaşı Sacha Boey'un transferine de değinen 37 yaşındaki eski oyuncu, "Sacha Boey, Galatasaray'da çok iyi sezonlar geçirdi. Galatasaray, onu takımda tutmakla iyi bir karar verdi. Çünkü Galatasaray, başkan ve teknik direktör değişikliğinden sonra neredeyse ondan kurtulmaya çalışıyordu." diye konuştu.

"AJAX İLE GÖRÜŞTÜM"

Son olarak ismi Ajax'la anılan Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün için Hollanda devinin kendisinden bilgi aldığını belirten Ryan Babel, "Geçtiğimiz sezonlarda Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün hakkında Ajax ile konuştum. Bu oyuncular hakkındaki görüşümü Ajax ile paylaştım." şeklinde konuştu.

Editör: Arda Erden