Busenaz Sürmeneli, Avrupa Boks Şampiyonası'nda finale yükseldi Busenaz Sürmeneli, Avrupa Boks Şampiyonası'nda finale yükseldi

SON DAKİKA HABERLER: Tyson Fury ve Oleksandr Usyk 21 Aralık'ta Suudi Arabistan'da yeniden ringe çıkacak. 

Tyson Fury ile Oleksandr Usyk arasında merakla beklenen rövanş maçı 21 Aralık'ta Suudi Arabistan'da gerçekleşecek.

Fury ve Usyk arasındaki ilk karşılaşma, Fury'nin taraftarlar ve analistleri ikiye bölen çekişmeli bir maçın ardından WBC unvanını korumasıyla sona erdi. Ağır sıklet şampiyonu Usyk, WBC unvanını almak ve ligdeki konumunu daha da sağlamlaştırmak için bir rövanş maçına çıkmak istiyor.

Mücadeleye Suudi Arabistan'da ev sahipliği yapma kararı büyük ilgi uyandırdı. Suudi Arabistan, daha önce birçok yüksek profilli maça ev sahipliği yapmış olması nedeniyle profesyonel boks dünyasında giderek daha önemli bir hale geldi. Ülke, küresel imajını geliştirmek için bu etkinliklerden yararlanarak kendisini büyük spor etkinlikleri için önde gelen bir destinasyon olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Fury için bu rövanş, ağır siklet kategorisindeki üstünlüğünü yeniden teyit etmek için bir fırsat. Müthiş fiziksel varlığı ve stratejik zekasıyla tanınan Fury, boksta lider bir isim olarak kendini kanıtladı.

Kaynak: SPOR DEPOR DIŞ BASIN