Chelsea'nin golcüsü Romelu Lukaku, Jose Mourinho'nun teknik direktörlüğünü yaptığı Roma'ya kiralık olarak transfer oldu. 30 yaşındaki futbolcu, İtalyan takımıyla 30 Haziran 2024 kadar sözleşme imzaladı.

Chelsea 7 yıllık imza attırdı, Manchester City 50 milyon euro kazandı Chelsea 7 yıllık imza attırdı, Manchester City 50 milyon euro kazandı

Lukaku imza töreninde yaptığı açıklamada "Bu kulüpten ve taraftarlarından gördüğüm karşılama beni heyecanlandırdı ve yeni takımım için her şeyimi vermem konusunda bana daha fazla motivasyon verdi. Rakip oyuncu olarak Roma Olimpiyat Stadı'nın atmosferini ve sıcaklığını biliyorum. Bugün bunun bir parçası olmak çok güzel. Şimdi çalışmalı, alçakgönüllü olmalı ve maç maç büyümeliyiz. Hem saha içinde hem de saha dışında takım arkadaşlarımın yanında olmak için sabırsızlanıyorum" diye konuştu.

Roma Futboldan Sorumlu Genel Müdürü Tiago Pinto ise Belçikalı golcünün transferi sonrasında yaptığı konuşmada "Lukaku'nun Roma'yı seçmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Onun gelişiyle daha fazla deneyim, profesyonellik ve kazanma isteği kazanacağız" dedi.

Buı arada Romelu Lukaku'nun Roma'da 90 numaralı formayı giyeceği duyuruldu.