FUTBOL HABERLERİ: Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Türkiye'nin Hollanda karşısındaki şansını şöyle değerlendirdi: Hollanda’ya karşı şansımız çok. Yalnız tabii ki yaptığımız birkaç şey var onları aynen devam ettirirsek o zaman bu maçı kaybedebiliriz. Çünkü şu anda sonlara doğru geldik, güzel bir şekilde geldik. Zaman zaman iyi oynadık. Zaman zaman beklenenin altında oynadık. Şansımız da yaver gitti. Son oynadığımız maçta en kötü şey direkt defansa yaslanmamız oldu. Atak yapamadık. Sürekli şekilde baskı yedik. Yine aynı şekilde oynadığımız zaman mutlaka başımıza sorun olur. Avusturya maçının üstüne çıkmamız gerekiyor. Atak yapmamız gerekiyor. Hollanda eski Hollanda değil. Tam zamanında yakaladık bence. Kendimize güvenimizin geldiği, iyi bir maç kazandıktan sonraki maça geldi. Oradaki en büyük avantajlardan birisi taraftar zaten. Bütün avantajlar bizde aslında. Bir tek o yaptığımız oyun düzeninde ileride çoğalamıyoruz. Defansımızda basit hatalar yapıyoruz bazen. Bunları yapmazsak oradan mutlaka iyi bir şekilde ayrılırız.

Euro 2024’ün sahibi İspanya gelir rekoru kırdı Euro 2024’ün sahibi İspanya gelir rekoru kırdı

MERİH'İN GÜVENİ GELMİŞTİ

Merih'in oynaması daha iyi olurdu, kendine güveni gelmişti. Ancak ceza aldı. Dikkat etmemiz gereken şey bu turnuvada çok ölü toptan goller yendi. Oyuna mutlaka çıkmamız gerekiyor. Stoperlerimizde birinin oyuna çıkması ile daha etkili şeyler yaparız. Bireysel olarak baktığımızda çok formda arkadaşlarımız da var. Bu maçta da yansıtırlarsa inşallah geçeceğiz.

HAKAN'IN ANTRENÖR GİBİ OLMASI GEREKİYOR

Hollanda'nın bir değil her şeyine dikkat etmek lazım. Takım oyunu oynamamız gerekecek. Geçen maçtaki gibi 9-10 kişiyle kalemizin önünü kapatırsak o zaman bize çok büyük sıkıntı olur. Mert'in çıkarttığı toplardaki gibi pozisyon verirsek Hollanda bizi yenebilir. Biz daha dikkatli olur ve çıkarsak o zaman çok daha iyi olacak. Hollanda disiplinli bir takım. Hepsine dikkat etmemiz gerekiyor.

Hakan takımın lideri, kaptanı. Eski maçlar gibi başlamadı maçlara. Son maçında çok iyi oynadı. Onun oyunda olması önemli. Takımı yönetecek arkadaşımız. Hakan'ın artık bir antrenör gibi olması gerekiyor maçta. Arkadaşlarına yardımcı olması gerekiyor. Büyük sorumluluğu var. İnşallah en iyi şekilde yapar.

Editör: Kutay Bilgin