Sezonun ikinci Grand Slam turnuvası Roland Garros'un ilk turunda dünya sıralamasının 276. basamağında yer alan Rafael Nadal, 4 numaralı seri başı Alman raket Alexander Zverev ile karşılaştı.

Merkez kot olan Philippe-Chatrier'da oynana mücadelenin ilk setini 6-3'le Zverev aldı. Çekişmeli geçen ikinci sette de rakibine 7-6 üstünlük kuran Alman raket skoru 2-0 yaptı. 

Üçüncü sette rakibinin servisini kırmayı başaran Zverev, 6-3'le durumu 3-0'la getirdi ve mücadeleden galip ayrılan taraf oldu. Büyük bir taraftar desteğine sahip olan Nadal ise turnuvaya ilk turda veda etti. 

Zverev ayrıca Nadal'ı Roland Garros'ta mağlup eden 3. tenisçi oldu. İspanyol raket daha önce Soderling ve Djokovic (2)'e kaybetmişti.

Roland Garros’ta şampiyon Iga Swiatek Roland Garros’ta şampiyon Iga Swiatek

Turnuvanın 14 şampiyonlukla yaşayan efsanesi olan ve Toprağın Kralı ünvanına sahip 37 yaşındaki İspanyol tenisçi, son yıllarda yaşadığı sakatlıkların da etkisiyle uzun süredir kortlarda istediği performansı sergileyemiyor.

Kariyerinde 22 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Nadal, Avustralya Açık'ın yanı sıra Indian Wells Masters ve Monte Carlo'da da sakatlığı nedeniyle yer almamıştı.

Editör: Alihan Çelik