Trabzonspor'un Avrupa'daki rakibi belli olacağı maçta tam 7 gol atıldı Trabzonspor'un Avrupa'daki rakibi belli olacağı maçta tam 7 gol atıldı

TRABZONSPOR HABERLERİ: Ozan Tufan, Trabzonspor'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

İngiltere dönemi ve Trabzonspor'a transfer sürecini anlatan Ozan Tufan, "Çok iyi bir 2 sene geçirdim İngiltere'de. 20 gol ve 3-4 asist yaptım. 2 seneyi iyi geçirdiğimi düşünüyorum. Çoğu insan Championship'i kolay bir lig gibi görüyor. Fiziki ve mental olarak o süreci iyi atlattığımı düşünüyorum. Trabzonspor'a gelmemdeki sebepler Avrupa kupası ve milli takım hedefimin olması. En önemli nedenlerden biri de Abdullah hocamın beni istemesi." dedi.

"HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İSTİYORUZ"

Abdullah Avcı'yla ilgili soruyu yanıtlayan 29 yaşındaki futbolcu, "Başakşehir'de çalıştığı dönemde hep rakiptik. Hocanın sisteminin çok iyi olduğunu anlattılar. Birlikte çalışmak bugüne kısmetmiş. Hocayla çalıştığım için çok mutluyum. Şu anda 8 numara pozisyonundayım. O bölgede oynuyorum. Hoca da bana bu konuda güveniyor. Ligimizde gelen giden oyuncu profili çok azdır. İyi veya kötü denemeye çalışıyorum. En iyi şekilde bunları yapıp hedeflerimize ulaşmak istiyoruz." dedi.

A Milli Takım'la ilgili Ozan Tufan, "Beklentilerim oldu, çok iyi bir sezon geçirdim. Milli takım davetini bekliyordum. Montella hocamız Watford maçında izlemişti. Penaltı kaçırmıştım, acaba olmayacak mı diye düşündüm. Kadroda olmamam beni üzdü ama ülkemiz adına takımımızın yaptığı şeyler çok büyük bir gurur oldu."

Editör: Kutay Bilgin