Galatasaray'da şampiyonluk kutlamaları planlandı Galatasaray'da şampiyonluk kutlamaları planlandı

Galatasaray Haberleri: Süper Lig’de başarılı bir sezon geçiren Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un kariyer planlamasındaki asıl hedefi ortaya çıktı. Okan Buruk, Galatasaray’ın efsane hocası Fatih Terim’in rekorunu kırma hedefi belirledi. İşte detaylar…


Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Göreve geldiği günden itibaren sarı kırmızılı camiada fark yaratan Okan Buruk, kariyer hedefini belirledi. Galatasaray’ın efsane hocası Fatih Terim’in Avrupa’daki başarısını yakalamak isteyen Okan Buruk çalışmalarına devam ediyor. Milliyet’in haberine göre Okan Buruk, tıpkı hocası Fatih Terim gibi sarı kırmızılı camianın tarihine geçmek istiyor. 

Hocasının yolunda ilerleyecek

Fatih Terim'in üst üste 4 yıl şampiyon olma rekorunu geride bırakmak isteyen Buruk, sarı-kırmızılı takımın başında üst üste 5 sene şampiyonluk yaşayan hoca olarak tarihe geçmek istiyor. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde oynattığı pozitif futbolla dikkatleri üzerine çeken genç teknik adamın, oyuncularıyla kurduğu sağlıklı iletişimin de yeniden tercih edilmesinde önemli rol oynadığı belirtildi.

6-1'lik Sivas galibiyeti sonrası gelecek sezon da takımın başında kalacağı mesajını veren Okan Buruk'un, Avrupa hayali için ise sabırlı olduğu bildirildi.

Kariyer hedefini belirledi

Yine Galatasaray'a ve Fatih Terim'e ait 4 yıl üst üste şampiyonluk rekorunu kırmak isteyen Buruk'un kariyer planlamasını bu yönde yaptığı öğrenildi. Sarı-kırmızılıların başında lig şampiyonluklarıyla birlikte UEFA Kupası'nı kazanan teknik adam olan Terim, "İmparator" lakabıyla Türk futboluna adını yazdırmıştı.

Okan Buruk, 5 şampiyonluk hayalini gerçekleştirirse hem oyuncu olarak içinde bulunduğu başarıların rekorunu geride bırakacak hem de adını sarı-kırmızılı kulübün tarihine altın harflerle yazdıracak.  

Editör: Kübra Hasçalık