Nihat Kırmızı: Galatasaray başa baş kalırsa şampiyon olur Nihat Kırmızı: Galatasaray başa baş kalırsa şampiyon olur

GALATASARAY HABERLERİ: Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, Antalya kampında açıklamalarda bulundu. 

Okan Buruk, ligdeki rakibi Fenerbahçe'nin maçlarında hakemler tarafından verilen kararları eleştiren yorumlar yaptı.

''F.BAHÇE'NİN MAÇLARINDA KRİTİK KARARLAR VERİLDİ''

Tecrübeli hoca yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'nin oynadığı son 3 iç saha maçında kritik kararlar verildi. Özellikle maçın sonucunu etkileyecek son dakikalarda verilen kararlar kamuoyunda gündeme geldi. İki takım da bunları sayabilir. Herkes kendi penceresinden bakıyor, haklı olduğunu düşünüyor. Şu anda objektif bir değerlendirme beklemiyoruz. Bununla ilgili Erden Bey'in bir çağrısı olmuştu. Bu konuyla ilgili, '2-3 yabancı hakem maçları incelesin. Kimin lehine kimin aleyhine çıktığını görelim.' demişti. Ben oraya takılmak istemiyorum.'' dedi.

''OYUNCULARIMIZ 'BU NASIL OLABİLİR' DİYORLAR''

Okan Buruk, oyuncularının verilen kararlar hakkında yorumda bulunduğunu belirterek, ''Bazen oyuncularımız da bazı maçlardan sonra, 'Bu nasıl olabiliyor?' diyorlar. İki takım da lige odaklanıp giderse hem hakemler hem federasyon için iyi olur.'' şeklinde konuştu.

''YABANCI HAKEM OLURSA SAYGI DUYACAĞIZ''

Deneyimli teknik adam Fenerbahçe maçını yabancı hakemle oynama ihtimali üzerine konuşarak, ''Yabancı hakem olursa saygı duyacağız. Kim yönetirse yönetsin. Federasyon kimi görevlendirirse görevlendirsin saygı duyacağız. Avusturya ile yapılan milli maçtaki kararları da gördük. O da Avrupalı bir hakem ama verilen kararların ne kadar doğru olup olmadığını gördük. Her yerde herkes hata yapabilir. Bizim için kimin yönettiğinin önemi yok. Çıkıp futbolumuzu oynayacağız. Hakemli de hakemsiz de olsa oynayacağız. Tribünden biri yönetse de oynayacağız. Bunların çok üstünde durmamak gerek. Bence Türk hakemler devam edecekse onlara öz güven vermemiz gerekiyor. Başta federasyonun onlara destek olması gerek. Zaten 3-4 senedir Türk futbolundaki kaos devam ediyor. Çok önemli ve değerli hakemler vardı. Görevi bıraktılar. Yerine yenilerin gelmesi zaman alacaktır. Ancak üzerlerindeki baskılar da onların hata yapmasına yol açıyor. Bence önemli olan Türkiye Futbol Federasyonunun hakemlere destek vermesi." ifadelerini kullandı.

Editör: Alihan Çelik