Dursun Özbek: "Galatasaray'a açılan 8-9 cephe var" Dursun Özbek: "Galatasaray'a açılan 8-9 cephe var"

Okan Buruk, Başakşehir galibiyeti sonrası Kerem Aktürkoğlu ve Victor Nelsson'un sakatlığına değindi. Buruk, iki oyuncusunun son durumuyla ilgili bilgi verdi.

"OYUNA ÇOK İYİ BAŞLADIK"

Maça iyi başladıklarını belirten Okan Buruk, "Oyuna çok iyi başladık. Oyuncularımızın konsantrasyonu, taktik disiplini ve seyircimizle birlikte baskı kurduk. İlk yarıda kazandığımız toplarla pozisyonlar bulduk. Rakibimiz ilk yarının sonunda kalemize gelebildi." dedi.

"İKİNCİ YARIDA KENDİ KALİTEMİZİN ALTINDAYDIK"

Başakşehir'in de iyi bir performans sergilediğini aktaran Buruk, "2-0 da yetmemesi gerekiyordu. İkinci yarıda biraz daha kendi kalitemizin altında oynadık. Topa sahipken de zaman zaman iyi işler yapamadık. Rakibimizin baskısı ve pozisyonları da oldu. İyi mücadele ettiler, tebrik ediyorum onları da." ifadelerini kullandı.

TARAFTARA ÇAĞRI

Taraftarları Sparta Prag maçına davet eden Okan Buruk, "Yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 5 gün sonra Avrupa maçında da seyircilerimizi bekliyoruz. Türkiye için önemli bir karşılaşma olacak." şeklinde konuştu.

"BU CAMİAMIZIN BAŞARISI"

Başarının camiaya ait olduğunu söyleyen Buruk, "Tabii ki hep kazanmak için oynuyoruz. Takımın başında ben varım ama biz camia olarak bu galibiyetleri alıyoruz. Bu camiamızın başarısı. Benim görevim takımı en iyi şekilde sahaya çıkarmak. Oyuncularım en iyisini yapmaya çalışıyor, yüzde 100'ünü veriyor. İç sahada çok iyi gidiyoruz." sözlerini sarf etti.

"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"

Şampiyon olmak istediklerini belirten başarılı teknik adam, "38-39 maç oldu... Camiamızla birlikte bir hikaye yazmaya çalışıyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Bir kupa daha kaldırmak istiyoruz. Türkiye Kupası ve Avrupa'da devam ediyoruz. Taraftarlarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz." dedi.

KEREM AKTÜRKOĞLU VE VICTOR NELSSON SÖZLERİ

Kerem Aktürkoğlu ve Victor Nelsson'un sakatlığına dair konuşan Okan Buruk, "Kerem'in ayağına darbe gelmişti. Victor da düşmeden dolayı sorun oldu. Nelsson bir sonraki maça yetişecekmiş gibi duruyor ama yarınki kontrollerden sonra belli olacak." diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Alihan Çelik