Futbol Haberleri: Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor’un gurbetçi oyuncusu Oğuz Aydın performansı ile dikkatleri üzerine çekti. Galatasaray ile Fenerbahçe’nin transfer listesine giren genç yıldızı Avrupa kulüpleri de radarına aldı. Hollanda basınına konuşan Oğuz Aydın hedeflerini açıkladı. İşte detaylar…

Süper Lig’de sezona damga vuran oyuncular arasında Oğuz Aydın yer aldı. 2021 yılında Alanyaspor’a transfer olan gurbetçi oyuncu bu sezon 35 maçta görev aldı. 13 gol ve 7 asist üreten Oğuz Aydın başta Süper Lig’in devleri olmak herkesin dikkatini çekti. 23 yaşındaki Oğuz Aydın, Hollanda basınına transferi ve kariyer hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

'SONUNDA BAŞARDIM'

Hollanda'nın Den Haag şehrinde dünyaya gelen Oğuz Aydın, ilk olarak Türkiye'ye transfer sürecini anlattı: "AZ'de oynarken Bucaspor'a yeni gelen bir başkan beni istedi. İşte o zaman Türkiye'ye gitmeye karar verdim. Sonuçta bir değişikliğe hazırdım. Ayrıca Süper Lig'de oynamak istiyordum. Sonunda da başardım."


İlk yılımda burada çok zor zamanlar geçirdim. Evimden ve ailemden uzaktaydım, bu da beni vatan hasreti çekmeye itti. Ailem Türk ama ben Hollandalı olarak yetiştirildim. Sonuç olarak Türkçe konuşabiliyordum ama kötü konuşuyordum: Gerçekten zorlanıyordum. Ama birkaç yıl sonra bu durum düzeldi."

TRANSFER SÖZLERİ

Hollanda basınında yer alan iddialara göre, Oğuz Aydın'a altyapısında çıktığı AZ Alkmaar ilgi gösteriyor. Genç oyuncu bu iddialarla ilgili olarak; "Bu elbette çok iyi bir his veriyor. Ancak şunu da düşünüyorum: Sezon henüz bitmedi, bu yüzden ben de futbol oynamaya odaklandım. Gerisini menajerime bırakıyorum. Elbette hırslarım var: hayalim sonunda Avrupa'da çok iyi bir kulübe gitmek. Açıkçası bunun nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum. Bu beni kesinlikle heyecanlandırıyor."

OĞUZ'DAN MONTELLA'YA MESAJ

Ezeli rakipler Oğuz Aydın için karşı karşıya Ezeli rakipler Oğuz Aydın için karşı karşıya

Oğuz Aydın, geçtiğimiz aylarda Cengiz Ünder'in sakatlığı sonrasında A Milli Takım'a davet edilmişti. Yıldız oyuncu Hollanda'da evdeyken gelen telefonu anlattı; "Uluslararası dönem çoktan başlamıştı, ben de Hollanda'ya uçtum. Orada evdeydim, ailemle birlikteydim. Yatağımdayken aniden telefonum çaldı. Sonra bana Milli Takım'a çağrıldığımı ve Türkiye'ye giden ilk uçağa yetişmem gerektiğini söylediler. Hemen aşağıya annemin yanına koştum. Başımdan kaynar sular dökülmüş gibiydi: çok özel bir duyguydu. Oraya varana kadar bunun farkında değildim."

ORKUN İLE ARKADAŞLIĞI...

"Orkun Kökcü benim çocukluk arkadaşım. Jmuiden'deki Piet van der Kuil akademisinde birlikte oynardık. Dokuz ya da on yaşlarındayken birbirimizi orada tanıdık. O zamandan beri de aramız iyi. Babasıyla da görüşüyorum, annesi ve erkek kardeşini de tanıyorum. Orkun'la da hala düzenli olarak konuşuyoruz.


"Türk takımında benimle çok iyi ilgilendi. Aslında bütün kampı birlikte geçirdik. Orkun harika bir insan ve harika bir futbolcu" diye devam eden Aydın, Orkun ile Avrupa Şampiyonası hayalleri kurmaya başlamıştı bile. "Orkun da benim orada olacağımı umuyor, tabii ki ben de onun orada olmasını umuyorum. Merak ediyorum. Onunla birlikte Almanya'ya gidebilirsem tabii ki harika bir duygu olur. Ülkenizi temsil etmek çocukluk hayalinizdir. Bu beni son derece gururlandırıyor."

'HOLLANDA BİR SEÇENEK OLABİLİR'

"Üst düzey bir Hollanda kulübü kapımı çalsa ne düşünürdüm? Kesinlikle buna açık olurdum. Tabii ki benim için en iyisinin ne olduğunu ve kendimi nerede geliştirebileceğimi görmeliyim. Nihayetinde buna menajerim ve ailemle birlikte karar vermeliyim. Her halükarda bu kesinlikle bir seçenek olabilir."
 

Editör: Kübra Hasçalık