NBA HABERLERİ: NBA efsaneleri Paul Pierce ve Kevin Garnett, KG Certified adlı podcast programında Houston Rockets forması giyen milli pivotumuz Alperen Şengün ile alakalı bir tartışmaya tutuştu.

Ömer Faruk Yurtseven çift haneye ulaştı; Jazz, Rockets’ı mağlup etti Ömer Faruk Yurtseven çift haneye ulaştı; Jazz, Rockets’ı mağlup etti

"Alperen Şengün Rockets'ı kısıtlıyor mu?"
İkili kendilerine yönetilen "Alperen Şengün, Houston Rockets'ı kısıtlıyor mu?" sorusu ile ikiye bölündü. Paul Pierce soruya "Evet bence Rockets'ı sınırlıyor olabilir" yanıtnı verirken, Kevin Garnett "Bunu nasıl düşünebilirsin? Alperen, Rockets'ı yükseltiyordu. Kesinlikle takımın en iyi oyuncularından biri" ifadeleri ile Pierce'a karşı çıktı.


Efsane oyuncudan Rockets'a "Alperen takaslanmalı" önerisi
İki eski Boston Celtics efsanesinin tartışmasında Paul Pierce, Houston Rockets'a "Alperen Şengün'ü takaslayıp yerine bir veteran almaları gerekiyor. Bu takım Jalen Green'in üzerine inşaa edilmesi gerekiyor" önerisinde bulunurken, Garnett "Alperen'i takımdan çıkaramazsın! O bu takımın merkez oyuncusu!" ifadeleri ile takım arkadaşına çıkıştı.

Boston Celtics'i son şampiyonluğuna taşımışlardı
"The Truth" (Gerçek) lakaplı forvet Paul Pierce ve "Big Ticket" lakaplı uzun Kevin Garnett'i kadrosunda bulunduran Boston Celtics 2007-2008 sezonunda NBA'de şampiyonluk yaşamış ve 1986 sonrası takımlarına ilk şampiyonluğu getirmişlerdi. Bu aynı zamanda Doğu Konferansı ekibinin son şampiyonluğu olma özelliğini koruyor.


Alperen Şengün büyük korku yaşattı
Houston Rockets'ın birkaç hafta önce oynadığı Sacramento Kings maçında talihsiz bir sakatlık yaşayıp sedye ile sahadan çıkarılan Alperen Şengün yürekleri ağızlara getirmişti. Sonrasında yapılan açıklamada oyuncunun korkutucu bir sakatlığı olmadığı duyurulsa da bu sezonun kapattığı duyuruldu.

Alperen Şengün'e yıllık 45 milyon dolar!
NBA çevresine göre Houston Rockets, 21 yaşındaki Alperen Şengün ile sezon sonunda sözleşme uzatmak istiyor. 2.11 pivotun yeni kontratının 5 yıl 225 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor.

Editör: Arda Erden